Esileht - TEADUS

Teaduspäev Tallinna Ülikoolis

29. septembril tähistame üle-euroopalist Teadlaste Ööd - teaduspäevaga!

Tule ja saa osa põnevatest töötubadest, kus käsitleme teadust eetilisest vaatepunktist või mis panevad Sind küsima: kui kaugele saab teadus minna?

Ajakava:

Kell 11 toimub ruumis M-225 haridusteaduste instituudi teaduspäev "Tants teaduskatla ümber", kus erinevad inimesed jagavad oma kogemusi teaduse tegemisel. Toimub ka haridusteaduste instituudi uurimisteemade laat - tule ja vaata, mida siin uuritakse! 

Kell 12-13.30 (ruum S-219/220). Inimeste äratundmist käsitlev töötuba. Tallinna Ülikooli psühholoogia õppesuuna magistrandid räägivad nägude tajumisest ning teguritest, mis mõjutavad isiku äratundmise täpsust. Töötoas on võimalus harjutada isikute kirjeldamist ning seda, kuidas teadusuuringu raames valitakse inimesi võimalike kahtlusaluste hulka. Mahub kuni 16 inimest. Töötuba on täitunud!

Kell 13.30-15 (ruum A-213). Värvide kirev maailm - (keele)teaduslikult! Avastame värvide maaima ja arutleme, kuidas tekivad värvide nimetused eri keeltesse ning kas mõnes kultuuris on punane ikka punane? Katsetame, mis asjad tulevad meelde vaid koos värviga? Töötuba korraldab keeleteadlane Mari Uusküla. Töötuba toimub Õpikeskuse arvutisaalis. Mahub kuni 25 inimest. 

Kell 15-16 (ruum M-340). Teadusinfo kasutamise eetika. Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu tuleb külla ja küsib, mis on plagiaat ja miks on see teadusmaailmas nii tõsine rikkumine? Kuidas kasutada tundlikku infot uurimistöös ning kuidas teha teadust nii, et see kedagi ei kahjustaks? Kas on olemas ka seadusi, mis neid küsimusi reguleerivad? Tule ja saa teada! Sind ootavad TLÜ Akadeemilise Raamatukogu peareferendid Sigrid Mandre ja Tambet Teder. Mahub kuni 24 inimest. 

Kell 16-17 (ruum M-133). "Teaduslikult tõestatud". Kas ja kui palju saame usaldada teaduslikke uuringuid? Milliseid lõkse võib meile seada andmete või teadusuuringute väär tõlgendamine? Kas avaandmed oleksid abiks? Töötuba viivad läbi doktorant ja teadusajakirjanik Arko Olesk ning lektor Esta Kaal. Mahub kuni 20 inimest.

Kell 17-18 (ruum M-133). Loomade õigused ajaloos. Võtame luubi alla ka loomade õigused ja olukorra 19. sajandil. Küsime, mis on loomaõigus ja kust see alguse sai? Millele pöörati loomakaitsel erilist tähelepanu? Arutame, kas loomadel peaksid olema samasugused õigused nagu inimestel - õigus elule ja õigus mitte elada vangistuses? Vaatame, kuidas on loomade kaitsmine ajas muutunud ja kuhu oleme tänaseks välja jõudnud? Töötoa eestvedaja on humanitaarteaduste instituudi professor Ulrike Plath. Mahub kuni 20 inimest.

Registreerimine on lõppenud. 

Kui asud Haapsalus, siis ole mureta! Teadlaste Öö Festivalil osaleb ka TLÜ Haapsalu Kolledž.

Vaata interaktiivset kaarti: Teadlaste Öö sündmused üle Eesti

Lisainfo: 

Kerli Onno