Esileht - Avatud akadeemia

Tallinna Ülikooli delegatsioon Baden-Württembergis

15.05.2017

Tallinna Ülikooli tudengitest ja õppejõududest koosnev delegatsioon külastab sel nädalal Saksamaa ülikoole ja ettevõtteid. Sihiks on võetud Baden-Württembergi piirkond, mida võib julgelt nimetada kogu Euroopa tööstuse lipulaevaks - seal asuvad tugevad ülikoolid, tööstusklastrid ja üle 250 maailmakuulsa ettevõtte.

Tallinna Ülikooli Avatud akadeemia poolt korraldatud visiidi eesmärk on tutvuda ettevõtete praktika- ja koostöövõimalustega ning tutvuda sealse toimiva ülikool-ettevõte koostöömudeliga. Ülikooli ettevõtlussuhete eksperdi Ingrid Hindriksoni sõnul on plaanis arendada koostööd selles suunas, et edaspdi oleks võimalus suunata tudengeid läbi ERASMUS programmi Saksa tuntud ettevõtetesse praktikale ning leida ühishuvi Saksa ülikoolidega teadus-arendusprojektide suunal. 

Meie tudengeid ja õppejõude võõrustavad kohapeal Reutlingeni ülikool ja Heidelbergi eraülikool. Külastatakse sealseid labe ja meediakeskust. Lisaks külastavad delegatsiooni liikmed 1919. aastal asutatud Saksamaa suurimat spordi- ja vabaajariiete tootjat TRIGEMA ning Porsche autotehast.

Sügisel oodatakse sakslasi Tallinnasse vastukülaskäigule, et näidata, mida meie ülikoolil koostööks pakkuda on.

Jälgi delegatsiooni tegemisi Facebookis