Esileht - Avatud akadeemia

Koostöö Saksamaaga viib praktikale Porsche autotehasesse

29.05.2017

Avatud akadeemia korraldas visiidi Saksamaale, et leida praktika- ja koostöövõimalusi ning tutvuda sealse toimiva ülikool-ettevõte koostöömudeliga. Tallinna Ülikooli töötajatest ja tudengitest koosnevat delegatsiooni võõrustasid kohapeal Reutlingeni ülikool ja Heidelbergi eraülikool. Külastati praktilise suunitlusega Reutlingeni ülikooli  ja selle materjalilaboreid, kus muude uurimistööde hugas on tehtud katsetusi ka mererohust ja klaasist materjalide tootmiseks. Heidelbergi eraülikooli külastades tutvuti iduettevõtete inkubaatori ja ristmeedia laboriga. Ettevõtetest külastati 1919. aastal asutatud Saksamaa suurimat spordi- ja vabaajariiete tootjat TRIGEMA ning 9000 töötajaga Porsche autotehast.

Ülikooli ettevõtlussuhete eksperdi Ingrid Hindriksoni sõnul on plaanis arendada koostööd selles suunas, et edaspdi oleks võimalus suunata tudengeid läbi ERASMUS programmi Saksa ettevõtetesse praktikale ning leida ühishuvi nende ülikoolidega teadus-arendusprojektide suunal. Hindriksoni sõnul käib hetkel õppekavade kaardistamine, et leida võimalusi külalisõppejõudude vahetamiseks. Saksa ettevõtete huvi praktikantide vastu on suur ja näiteks ainuüksi Porsche autotehas pakub igal aastal praktikavõimalust 1200 noorele. Praktiseerida on võimalik erinevates osakondades – alates strateegilisest planeerimisest ja turundusest kuni tootmiseni.  Praktika- ja koostöö võimalusi pakub ka Saksamaa edukate ettevõtete TOP99 hulka kuuluv tekstiiligigant TRIGEMA. Kõik nende tooted on ökoloogiliselt puhtast materjalist ja allergiavabad ning selle tulemuseni on nad jõudnud just tihedas koostöös ülikoolidega.

Ingrid Hindriksoni sõnul sai koostöövõimaluste leidmiseks valitud teadlikult just Baden-Württembergi piirkond, sest seda võib julgelt nimetada kogu Euroopa tööstuse lipulaevaks - seal asuvad tugevad ülikoolid, tööstusklastrid ja üle 250 maailmakuulsa ettevõtte.

Sügisel oodatakse sakslasi Tallinnasse vastukülaskäigule, et näidata, mida meie ülikoolil koostööks pakkuda on.

Vaata ka pildi- ja videomaterjali visiidi FB lehel.