Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Ajakirjandus

Ajakirjandus ja meedia on kõikjal. Nad arenevad peadpööritavas rütmis koos digitaalse maailmaga, kus 24 tundi ööpäevas käib põnev ja peatumatu tegevus. Visuaalsus ja digitaalsus, 360-kraadine video ja virtuaalne reaalsus - need ja paljud muud põnevad tehnoloogilised uuendused iseloomustavad tänast ajakirjandust.

  • Kas oled uudishimulik ja armastad jutustada lugusid?
  • Meeldib kirjutada, luua paeluvaid videoid ja pildistada, blogida või väljendada oma seisukohta sotsiaalmeedias?
  • Kas Sul on oma arvamus ja Sa tahad seda kuuldavaks teha ning selle kaudu maailma paremaks muuta?

Kui nii, siis on ajakirjandusõpe Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis (BFM) Sinu jaoks õige valik!

Pakume tugeval professionaalsel vundamendil seisvat iseseisva identiteediga tänapäevast ajakirjandusõpet. Ja kuna kõik suured Eesti väljaanded, portaalid, tele- ja raadiojaamad asuvad BFMist mõne kilomeetri raadiuses, siis on loomulik, et võimalused seal ajakirjanikuna oma elu unistust täide viia on head.

Keda ootame õppima?

Ootame endi sekka õppijaid, kes tunnevad erksat huvi maailma asjade vastu, soovi ennast täiendada ning kes tahavad midagi head teha kas kogukonna, riigi või, miks ka mitte, maailma jaoks tervikuna. Ajakirjandus ongi koht, kus tegutsedes on võimalik maailma paremaks ja õiglasemaks muuta, kasutades nii arvutit, nutitelefoni, tahvelarvutit kui ka videokaamerat. Meie õpetame ajakirjanduslikel eesmärkidel käsitsema neid kõiki.

Õppekava edukaks läbimiseks on eelised noortel, kes on avara silmaringiga, väga hea analüüsivõimega ning kes oskavad end kirjalikult ja suuliselt väljendada heas emakeeles. Ajakirjandustöö eeldab ka ümbritseva suhtes uudishimu, küsimisjulgust, aktiivset eluhoiakut.

Miks tulla meile õppima?

Bakalaureuseõppe eesmärk on anda baasteadmised ajakirjanduse alustest, žanritest, liikidest, ajakirjanduseetikast ja selle juriidilistest aspektidest. Samuti saab baasoskused moodsa ajakirjandusliku tehnoloogia kasutamiseks ja audiovisuaalsed alusteadmised. Ajakirjanduse erialale õppima asumisel on Sul tulevikus võimalik anda oma panus professionaalse meedia kujundamisele Eestis. Ajakirjanikuna saad öelda sõna sekka, mõjutada või ka muuta kaaskodanike arvamust paljudes küsimustes.

Meile õppima tulles saad võimaluse ühitada meeldiv kasulikuga: õppida ning juba õpitut rakendada praktilises ajakirjandustöös nii tekstis, pildis, helis kui ka videos, kuna õppekava põhisuunaks on eesti ja vene keelt valdavate ajakirjanike ning toimetuste töötajate ettevalmistus tööks meedias.

Võta ühendust!

E-post: linaz....at....tlu.ee
Telefon: 6199 564
__thumb_-2-FB_Tallinn University.png

Balti filmi, meedia, kunstide

ja kommunikatsiooni instituut

__thumb_-2-FB_Tallinn University.png TLÜ Kommunikatsiooni ja ajakirjanduse õpe