Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut - Õppejõud

Õppejõud

BFMi ajakirjandusõppe juhtivad õppejõud on Mart Raudsaar, Eesti Ajalehtede Liidu juht; Priit Hõbemägi, peatoimetaja staažiga meediaekspert; tuntud kolumnist Barbi Pilvre, tegevajakirjanik ERRis Indrek Treufeldt.

Priit Hõbemägi

priit_hobemagi.jpg

Priit Hõbemägi on ajakirjanduse õppekava kuraator. Ta on tegutsenud ajakirjanduses üle 20 aasta ning töötanud kokku 15 aastat suurte Eesti ajalehtede - Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe ja Õhtulehe peatoimetajana. Tema suur huvi on uus meedia ning ajakirjandusliku sisu digitaalse tootmise tehnoloogilised uuendused - praegusel ajal 360-kraadi video, mobiiliajakirjandus ja virtuaalne reaalsus. Meediakontsernis Ekspress Meedia viis ta läbi Eesti esimese supertoimetuse loomise, kus Eesti Päevalehe, Delfi, Eesti Ekspressi ja Maalehe toimetused ühendati üheks moodsaks ja suureks ajakirjanduslikuks organisatsiooniks. Tegevajakirjanikuna tegutseb ta Eesti Ekspressi kultuurilisa Areen arvamuskülje ja raamatutoimetajana ning raadio Kuku ühiskondliku poliitilise saate Keskpäevatund saatejuhina. Ta on ka tuntud kolumnist.

2016. aastal pälvis Priit Hõbemägi Eesti Ajalehtede Liidu elutöö preemia.

Facebook
Twitter @priithobemagi


Barbi Pilvre

__thumb_-2-barbi_pilvre.jpg

Barbi-Jenny Pilvre-Storgård on eesti ajakirjanik ja ajakirjandusõppejõud, XII Riigikogu ja XIII Riigikogu liige.

Ta kaitses 26. augustil 2011 Tartu Ülikoolis doktoritöö "Naiste meediarepresentatsioon Eesti ajakirjanduskultuuri ja ühiskonna kontekstis".

Barbi Pilvre on Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi (BFM) dotsent. Varem oli Pilvre pikka aega ajakirjanik ajalehes Eesti Ekspress, sealhulgas kultuurilisa Areen juhataja ja arvamustoimetajana. Ta on sageli võtnud sõna soolisuse teemadel ning nimetanud ennast ise valvefeministiks, kellelt ajakirjanikud alatasa kommentaare küsivad.

Blogspot


Indrek Treufeldt

indrek_treufeldt.JPG

Indrek Treufeldt on BFMi teleajakirjanduse dotsent. Lisaks on ta ka tuntud ajakirjanik ja saatejuht ERRis.

Tööd ajakirjanikuna alustas ta 1986. aastal Eesti Raadios. Treufeldt on olnud ka president Lennart Meri pressiesindaja. Aastatel 2003-2007 oli ta ETV korrespondent Brüsselis.

2017. aastal tunnustati Indrek Treufeldti Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

.


Mart Raudsaar

mart_raudsaar.jpg

Mart Raudsaar on BFMi ajakirjanduse lektor, eesti ajakirjanik ning Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektor.

Raudsaar lõpetas 1992. aastal hõbemedaliga Elva 2. Keskkooli. 1992–1996 õppis ta Tartu Ülikoolis ajakirjandust ja 1998–2000 läbis Oslo Ülikoolis meediaõpingute magistrantuuri. Magistritöö "Political news by major Estonian dailies: changes in the coverage of politics on two major Estonian dailies before 1995 and 1999 elections of the Riigikogu" kaitses ta 2000. aastal Oslo Ülikoolis Svennik Høyeri, Epp Laugu ning Peeter Vihalemma juhendamisel. 2002–2010 oli Raudsaar Tartu Ülikooli doktorant, tema väitekirja teema on "Poliitilise kultuuri muutumine Eestis 1995–2005" ning juhendaja Marju Lauristin. Raudsaar on avaldanud arvukalt artikleid pea kõigis Eesti suuremates ajalehtedes.

Mart Raudsaar Eesti Teadusinfosüsteemis