Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Mais on tulemas Püha Jüri päev

25.04.2017

29. mail toimub juba kuuendat korda Püha Jüri päev, mis on pühendatud filmirežissööri, operaatori, koolipapa ja eestikeelse filmiõppe suurmehe Jüri Sillarti mälestuseks, kuhu on palavalt oodatud kõik tulevased, praegused ning endised filmitegijad. 

Päeva raames toimuvad erinevad üritused, teiste seas konverents "Filmi lõhn" ning Püha Jüri stipendiaadi väljakuulutamine. 

Päev algab ühiskülastusega Metsakalmistule Jüri Sillarti hauale, kelle küsimus ''Mis on selle filmi lõhn?'' endistviisi õhus on.

Lõunast varaõhtusse ''Filmi lõhn'' viibki - konverents keskendub filmi nuustamisele ehk annab sõna neile, kes on nõustunud jagama, kuidas ja milliste vahenditega filmi saab elama panna. Üles astuvad Michael Pärt, Liis Nimik, Mare Raidma, Katre Pärn jpt. 

BFMi filmipaviljonis kuulutatakse välja Püha Jüri stipendiaat 2017 ning tähistatakse Jüri Sillarti 74. sünniaastapäeva. Peomeeleolu aitavad üleval hoida erinevad bändid ja DJd.
Ürituse ajakava on siin.

---

Sellega seonduvalt kutsume üles esitama kandidaate Püha Jüri preemiale.

Preemia vääriliseks tunnistatakse üks noor tärkav filmitegija Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsioon instituudi filmiosakonnast, eesmärgiga tähistada õppeedukust, pühendumist, jumalikku annet või meeskonnatöö oskust.
Preemia koosneb rändauhinnast ning enesetäienduseks suunatud rahalisest stipendiumist.

Konkurss on avatud kõigile BFMi filmiosakonna tudengitele. 
Väärilisi kandidaate on oodatud üles seadma nii õppejõud, tudengid kui teised, kes näevad mõnes filmiüliõpilases erakordset potentsiaali.

Konkurss on avatud alates 23. aprillist ja kandidaate saab esitada kuni 22. maini 2017. Selleks palume saata kandidaadi nimi koos põhjendusega aadressil puhajuripreemia....at....gmail.com.
Esitada võib ka mitu kandidaati.

Lisainfo:
Aivo Jääger / 5855 9897 / ajger5....at....gmail.com

Johanna Maria Paulson / 5332 7860 / johannamariapaulson....at....gmail.com

Kohtumiseni Püha Jüri päeval, 29. mail!