Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

BFMi vilistlased „Keti lõpus“

07.09.2017

Sügisel jõuab kinodesse uus Eesti film „Keti lõpp“, mille režissöör on Priit Pääsuke, kes on lõpetanud Tallinna Ülikooli filmi ja video eriala, produtsent Marianne Ostrat, kes on lõpetanud BFMi filmikunsti magistrantuuri ja operaator Meelis Veeremets, kes on lõpetanud BFMi filmi ja video erialal.

Paavo Piigi auhinnatud näidendil põhineva Priit Pääsukese nüansirikka ja peenekoelise situatsioonikoomikaga filmi “Keti lõpp” tegevus hargneb linna serval asuvas burgerirestoranis Kett, mis toimib minimudelina maailmast. Peategelane, ettekandja (Maiken Schmidt) on terane neiu, kes oma energiat ilmetusse kiirsöögikohta mattes on jõudnud elus surnud punkti. Sulgemispäeval ilmuvad kohale erinäolised külastajad, igaüks oma mullis, mis Ketis plahvatab. Ettekandja kohtab nii valedepuntras keskkoolitüdrukut, tööd otsivat noormeest, kuulsat heliloojat, tüdrukuteõhtu “jänkusid” kui väljakannatamatu aususeni jõudnud abielupaari. Neid kõiki ühendab soov leida elus kindel pidepunkt, mõistetud olemise tunne ja lähedus. Film tõstatab küsimuse kas ja mis õigust on meil mõista kohut inimeste üle, kes madalseisu all kannatavad ning vahendite üle, mida nad sellest pääsemiseks kasutavad.

Filmi arvukates kõrvalosades säravad Evelin Võigemast, Ott Aardam, Ester Kuntu, Tiit Lilleorg, Ilja Nartov, Piret Krumm, Katariina Tamm, Henrik Kalmet, Priit Pius ja Mattias Naan. Filmi pikema tutvustuse ning treileriga saab tutvuda VaataFilmi kodulehel