Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Eesti Rahva Muuseumis avatakse unenäotemaatikat lahkav transmeedianäitus

12.10.2017

Asukoht: Eesti Rahva Muuseum (Muuseumi tee 2, Tartu)
Avatud: 14.10.2017–14.01.2018
Kuraatorid: Ann Einberg ja Annaliise Kalamees

„Unemosaiik“ sai alguse Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi tudengite lõputööst, juhendajaks Alessandro Nani. Peagi kasvas see suuremaks ühisprojektiks teiste kunstnikega.

Nüüdseks on jõud ühendanud Tallinna Ülikooli, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid ja vabakutselised kunstnikud.

Oma panuse on andnud armastatud eesti laulja Peeter Tooma, auhinnatud Draamateatri näitleja Liisa Saaremäel, tunnustatud helilooja Liisa Hirsch ja mitmed teised andekad loomeinimesed.

Projekti teeb eriliseks selle koolskõlaline narratiivsus läbi erinevate platvormide. Täpsemalt on tegu transmeediajutustusega. See koosneb neljast loost, mis on omavahel põimunud. Tutvudes ühe jutustusega, saab vaataja aimu ka ülejäänud tegelaste ja nende tegevuse kohta.

Lugude peategelasteks on Carl, Liisa, Sophie ja Deedrik. Igaühel neist on erinev kokkupuude unenäomaailmaga. Näitusel kästitletakse teemasid: kirgas unenägemine, surm unes, müütilised nägemused ning teaduslikud katsed.

Need neli unenäoteemalist narratiivi on olnud aluseks kunstiteoste loomel.

Esitamisele tulevad piltjutustus, audiovisuaalsed koomiksid, liikuvgraafika luuletus, audiovisuaalne installatsioon ning kaks kohaspetsiifilist installatsiooni.

„Unemosaiik“ võitis Eesti Rahva Muuseumi ideekonkursi „Oma näitus 2017“

Kunstnikud: Ann Einberg, Annaliise Kalamees, Tauno Makke, Egle Ehtjen, Eili Lepik, Eliisa Mölder, Peeter Tooma, Liisa Saaremäel, Liisa Hirsch, Joonas Kaustel, Aet Makke, Miia-Liis Hamm, Jette Lii Hamm, Karl Artur Mäss, Riss02, rubymayquinm, elliewhou, Julielva, Rileywalz, covenantc.

https://www.facebook.com/Unemosaiik-125839148074809/

unemosaiik....at....gmail.com