Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Virtuaalreaalsus Brüsselis

24.11.2017

20. ja 21. novembril toimus Brüsselis Euroopa majas Euroopa Liidu hariduse, noorte, kultuuri ja spordi nõukogu. Kultuuriministrite mõttevahetuse kultuuri rolli üle sidusate ühiskondade kujundamisel juhatas sisse festivali Tallinn Music Week asutaja Helen Sildna inspiratsioonikõne. Nõukogus võeti muuhulgas vastu ka järeldused, mis käsitlevad kultuuri kättesaadavuse edendamist digivahendite kaudu ning tutvustati Tallinn Music Weeki ja TLÜ MEDITI koostöös valminud virtuaalreaalsuse projekti.

Nõukogu avapäeval, 20. novembril tutvustas Eesti 35 ELi kultuuriministrile digitehnoloogia võimalusi ning nutika noorsootöö olemust läbi VR-prillide. TLÜ Meediainnovatsiooni ja digikultuuri tippkeskuse (MEDIT) arendatud virtuaalreaalsuse tehnika abil pakuti võimalust rännata ajas tagasi oktoobrikuus Tallinna Kultuurikatlas
toimunud Euroopa Liidu Noortekonverentsile ning tutvuda uue ajastu noorsootöö suundade ja kokkulepetega ning valdkonnas kasutuses olevate digilahendustega. Tallinn Music Weeki tiimi juhitud virtuaalreaalsuse projekt sündis Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja MEDITi koostöös. Projekti toetasid Samsung Eesti, Mobiiliringlus, CIVITTA ning CF&S. Tegu oli esmakordse sedalaadi interaktiivsete digilahenduste kasutamisega ametlikul EL nõukogu ümarlaual.

MEDIT loomelabori produtsendi Katrin Kuusiku sõnul on rahvusvaheliselt tegutseva tippkeskuse sihiks kombineerida virtuaalreaalsust hariduslike eesmärkidega.

"Peame oluliseks toetada meie riigi head mainet, kaasaegsust ja eri valdkondade digitaalset võimekust. Meie eesmärgiks on kombineerida virtuaalreaalsus hariva ja mitmekülgse sisuga, luua mängulisi lugude jutustamise võimalusi ning realiseerida ideid. Ja ideid on meil palju!"