Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Eestis valminud magistrifilm "Roof Knocking" võitis Kairo filmifestivali auhinna

__thumb_-2-Kino-Eyes-Roof-Knocking.jpg

Eestis Kino Eyes ühisõppekava raames valminud araabiakeelne magistrifilm "Roof Knocking" võitis prestiižsel Kairo rahvusvahelisel filmifestivalil Youssef Chahine'i nimelise parima lühifilmi auhinna.
2016. aastal BFMi filmipaviljonis üles võetud teose tegevus leiab aset sõjast räsitud Palestiinas, kus perele toitu valmistav naine saab Israeli sõdurilt telefonikõne, et tema maja pommitatakse kümne minuti jooksil.

"Roof Knocking" valmis 6 liikmest koosneva Kino Eyes meeskonna koolitööna. Režissööriks iraanlane Sina Salimi, produtsendiks mehhiklane Sergio Adrian Salazar Cavazos, stsenaristiks brasiilane Lucas Abrahão, operaatiks itaallane Francesco Crivaro, monteerijaks egiptlane Ahmed Abdelrazek ning helirežissööriks eestlane Indrek Soe. Filmi valmimisele aitasid kaasa nii välismaa kui kohalikud filmitegijad ja -tudengid ning Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi õppejõud.

Edasi suundub film Jordaaniasse, Karama Film Festivalile, kust on pärit filmi peaosatätija Sameera Asir.
Kino Eyes näol on tegemist mängufilmi valdkonnas maailmas ainulaadse õppekavaga, kus õpe toimub kahe aasta jooksul kolmes erinevas koolis ja kultuurikeskkonnas. Kurusel tehakse lühifilme ning arendatakse täispika mängufilmi projekte.
Kino Eyesi filmimagistri esimene lend alustas õpinguid 2015 aasta sügisel. Õpingud toimuvad kolme ülikooli - Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi, Universidade de Lusófona (Portugal) ja Edinburgh Napier University Screen Academy Scotlandi (Šotimaa) koostöös.

Detsembrikuus saab esitada avaldused liitumaks Kino Eyes neljanda lennuga. Õppekava finantseerib Erasmus+ programm.