Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Kommunikatsioon

Kommunikatsiooni magistrikava on unikaalne võimalus õppida kommunikatsiooni selle kõige laiemas tähenduses, alates suhtlemisest meediaga, organisatsiooni- ja turunduskommunikatsioonist kuni töökommunikatsiooni, keskkonna- ja tervisekommunikatsioonini.

Kaval on kaks spetsialiseerumise moodulit:

  1. korporatiivne kommunikatsioon, mis keskendub eelkõige organisatsioonide sise ja avaliku kommunikatsiooni süvendatud käsitlustele
  2. töö ja tervisekommunikatsioon, mis keskendub suhtlusprotsessidele inimeselt inimesele tasandil.

Kava lõpetajatel on oskus teooriaid praktikas rakendada, oskused kommunikatsiooni strateegiliselt planeerida ning otsustada targalt ja tulemuslikult erinevates olukordades. Kaasaegne ühiskond on kommunikatsiooni ühiskond, mis vajab asjatundlikke tegutsejaid. Ühiskondlikud arengud, globaliseerumine, maailma mõjutavate erinevate protsesside üha suurenev sõltuvus informatsioonist ja kommunikatsioonist on tinginud olukorra, mis eeldab haritud ja pädevate kommunikatsiooniala spestialistide olemasolu.

Keda ootame õppima?

Ootame õppima kõiki avatud meele ja kõrge saavutusvajadusega inimesi, kelle tööalased huvid on seotud kommunikatsiooniprotsesside juhtimisega erinevates organisatsioonides ja ettevõtetes – nii riigiasutustes, äris kui kolmanda sektori tegevusalas.

Tegemist on nn avatud magistrikavaga, mis võimaldab kavale õppima asuta ka nendel inimestel, kes eelnevalt kommunikatsiooni õppinud ei ole. Majanduse, matemaatika, loodusteaduse või mis iganes muu haridusega huvilised on KOM magistrikaval oodatud, et saada lisandväärtus oma senisele haridusele suhete ja kommunikatsioonialase kompetentsi suurendamisega. Selline enesearendus tuleb kasuks nii strateegilisel tasandil otsuseid langetavatele juhtidele kui ka taktikalis-tehnilisel tasandil igapäevaselt töötavatele pressiesindajatele.

Miks tulla meile õppima?

Sellepärast, et meie koolis on Eesti parimad kommunikatsioonipraktikud ja teoreetikud õppimas ja õpetamas. Meie koolis on praktiline õpe toetatud teoreetilise vundameniga ning õppeprotsess toimub loominguliselt ja interaktiivselt. Õppeained kaval on omavahel loogiliselt seotud ja moodustavad interdistsiplinaarse terviku.

Valides ühe õppekava spetsialiseerumise suundadest saab tudeng tegelikult omandada tarkusi ka teisel moodulil - valides ühe saad osa ka teisest ja vastupidi. Lisaks kogu instituudi võimaluste pakett kaasaegse meedia, filmi ja kunstide õppimise võimalusega.

Eriala omandamist toetav õppekeskkond

Õpikeskkond BFM-is on rahvusvaheline, meie instituudil on oma õppehoone, TLU kampuse Nova maja, kus on olemas loengu ja seminariruumid, kinosaal ja telestuudio kogu oma detailsusega, kohvik ja vaba ala tudengitele puhkuseks ja õppimiseks.

Koolil on olemas oma raamatukogu ning läbi interenti ja e-raamatukogu saab ligi pääseda värskeimale erialakirjandusele, rääkimata kogu TLU kampuse territooriumil levivast vabast Wifi-võrgustikust.

Kaval käivad õpetamas kolleegid meie partnerite juurest ümber maailma, samuti on tudengil võimalus minna mingiks perioodiks õppima Eesti ja EL stipendiumite toel, et kogeda maailma ja laiendada oma teadmiste paletti.

Lähiaastatel alustatakse teise õppehoone, Ursa maja ehitusega, mille valmimise järel paranevad õpitingimused veelgi, muutes õpivõimalused BFM-s vaieldamatult üheks suurepäraaseks loominguliseks, interdistsiplinaarseks, rahvusvaheliseks ja erialaselt kompetentseks tervikuks.

Meie kommunikatsiooni õppekava vilistlasi võib leida peaaegu kõikide Eesti riigiasutuste kommunikatsioonitiimidest, välissaatkondade ja omavalitsuste pressiosakondadest, äri ja kolmanda sektori organisatsioonide juhtkondadest, samuti poliitikast ja heategevusest. Meie lõpetajad on võimelised olukordi ja protsessi strateegiliselt juhtima ning oskavad teha ka meisterlikku käsitööd, mida on vaja näiteks erinevate tekstide kirjutamisel ja ürituste organiseerimisel. Lisaks oskavad kõik meie lõpetajad mõelda ja mõtestada maailma, analüüsides ja vaadates elu erinevatest tahkudest lähtudes.

Võta ühendust!
Õppespetsialist:
E-post: monika.tomingas....at....tlu.ee
Telefon: 5349 4174
Õppekava kuraator:
Professor Kaja Tampere
E-post: kaja.tampere....at....tlu.ee
__thumb_-2-FB_Tallinn University.png BFM Facebook __thumb_-2-FB_Tallinn University.png TLÜ kommunikatsiooni magistriõpe