Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut - Õppejõud

Õppejõud

Tiina Ollesk

Tiina Olleski huvisfääriks on somaatilised kehatehnikad ja nende integratsioon tantsija treeningtundides ning koreograafi töös. Ollesk on Fine5 Tantsuteatri algataja ja eesvedaja ning tantsija ja koreograaf. Lisaks on ta ka mitmekordne Vitebski IFMC konkursi ja Eesti Teatriliidu tantsuauhinna laureaat.

Tiina Ollesk Eesti Teadusinfosüsteemis


Irina Pähn

Praeguseks on Irinal magistrikraad koreograafias ja ta jätkab klassikalise balleti õppejõuna. Igapäevaset tundide andmise kõrvalt püüab ta ennast igakülgselt arendada, harrastades joogat ja pilatest ning aeg-ajalt ka tantsuprojektides kaasa tehes. 2016.a. pälvis Irina Gerd Neggo stipendiumi, mida antakse tantsuvaldkonna pühendunud õpetajatele.Irina Pähn on kogu elu olnud seotud klassikalise balletiga. Ta on lõpetanud Tallinna Balletikooli ja oli Rahvusooper Estonia balletiartist 20 aastat. Alates 2002.a. on Irina olnud tantsupedagoog erinevates tantsustuudiotes ja Tallinna Balletikoolis, õppides ja õpetades paralleelselt Tallinna Ülikooli koreograafia osakonnas.


Elo Unt

Elo on olnud revüüteater Starlight Cabaret trupijuht, koreograaf ning repetiitor. Esimene täispikk tantsuetendus „Eestlase 4 Od“ valmis aastal 2009. Koostöös kammerkooriga Head Ööd, Vend valmis 2015.aastal tantsulavastus „Eesti pildid“. Rahvatantsuansambel Soveldaja 30. juubeliks valmis lavastus „Hää“. 2016.a. tunnustas ERRS Elo aasta looja tiitliga. Elo on Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja kunstiline juht ning alates 2016.aastast Tallinna Ülikooli eesti tantsu õppejõud.Elo Unt on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna ning töötas aastatel 2003-2014 Eesti Tantsuagentuuri Tantsukooli põhiõpetaja ja koreograafina. Ta on loonud hulganisti lühinumbreid ja tantsulavastusi, mis on pääsenud igal aastal Koolitantsu festivali lõppkontserdile ja pälvinud eripreemiaid ning kolm laureaadi tiitlit.


Renee Nõmmik

Renee Nõmmik töötab TLÜ BFM koreograafia õppekava tantsukompositsiooni õppejõuna 1998.aastast. Pärast tantsuhariduse omandamist Tallinna Ülikoolis on Renee ennast täiendanud  ADF-il Ameerika Ühendriikides, DTW-s ja Movement Research´is New Yorgis, P.Bauschi jm. Renee on Fine5 Tantsuteatri asutajaliige, koreograaf, tantsija ja pedagoog (alates 1992). Alates 2010. aastast õpib ta EMTA doktoriõppes (teatrikunst).

Renee Nõmmik on mitmekordne Vitebski Rahvusvahelise Moderntantsu Konkursi laureaat ja sama festivali Kullafondi Nominent (2007) ning ka Pinerolo Rahvusvahelise Tantsukonkursi võitja (1997, Itaalia). Renee Nõmmiku ja Tiina Olleski lavastused Fine5 Tantsuteatriga on korduvalt olnud nomineeritud Eesti Teatriliidu Aastaauhindadele kaasaegse tantsu kategoorias. Kahel korral (2008 ja 2015) on võidetud Laureaadi tiitel. 2012. aastal valiti Renee Gerd Neggo nimelise Tantsuõpetaja preemia stipendiaadiks. Lisaks kaasaegse tantsu lavastustele on Renee lavastanud Balti riikide Üliõpilaspeo Gaudeamus Eesti kava; 2009. aastal oli ta ka üldtantsupeo „Meri“ lavastusmeeskonnas. Lisaks on Renee lavastanud koreograafiat ja liikumist mitmetele sõnateatri lavastustele Eestis.


Maria Goltsman

Maria Goltsman (1978) on Tartu Ülikooli semiootika ja kulturoloogia teadusmagistrikraadiga vabakutseline tantsija, koreograaf ja kaasaegse balleti treener. Maria on lõpetanud Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli, töötanud balletiartistina Vanemuise Teatris, täiendanud ennast LABAN kaasaegse tantsu keskuses Londonis. Maria lavastab, tantsib, õpetab TLÜ koreograafia osakonnas, DanceAct tantsustuudios, korraldab "tantsijalt tantsijale" (alastes 2006) ning Goltsman Ballet Studio (alates 2014) tööd. 2012. aastal asutas Maria vaba tantsutrupi Goltsman Ballet, mis tegutseb kaasaegse balleti valdkonnas. Aastas 2013 sai Maria Eesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupi poolt aastaauhinda tantsukultuuri arendamise eest. 2010-2012.a. oli Maria Eesti Tantsukunstnike Liidu juhataja. Koreograafina on Maria toonud lavale etendused "tühjuste täitmine" (2009), "Merikajakas" (2011), " „Kuu Poiss“ (2014), „Talveunelm suvelossis“ (2015), „Casanova: põlev jää“ (2016), „Seiklus Malemaailmas“ (2016) jt.


Sille Kapper

Sille Kapper, PhD on tantsu uurija Tallinna Ülikooli Balti Filmi, Meedia, Kunstide ja Kommunikatsiooni Instituudis alates 2008. aastast ning tantsuõpetaja alates 1986.aastast. Sille on ka Folklooriansambel Leigarite kunstiline juht. Ta on pidevalt osalenud Eesti Laulu- ja Tantsupeo liikumise korraldusprotsessis, juhatuse liige Eesti Folkloorinõukogus, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi mentor ja volikogu liige Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidus.


Heili Einasto

Heili Einasto on järjepidevalt kirjutanud tantsukriitikat aastast 1991, õppinud ajalugu ja anglistikat (BA), soolisi suhteid kultuuris (MA), kultuuride uuringuid (PhD) ja sotsiaalpoliitikat, olnud Vitebski rahvusvahelise kaasaegse tantsufestivali ekspertide ning Eesti Teatriliidu aastapreemiate žürii liige, osaleb rahvusvahelises fotoprojektis "Naiselikkuse mask". Uurimise fookuses on hetkel Eesti lavatantsu ajalugu 20. sajandil, kirjutanud monograafiad "Eesti balleti rajaja Rahel Olbrei: loometegevus, retseptsioon, pärand" ja "100 aastat moderntantsu: pilguheit Eesti poolelt".

Heili Einasto Eesti Teadusinfosüsteemis