Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut - Loome ja teadus - Teater Stella - Festival KorFest

Festival KorFest

TLÜ koreograafia osakond korraldab alates 2008. aasta maikuust osakonna mitmekülgse loomingulise tegevuse tutvustamiseks ja tudengite lõputööde ühe nimetaja alla koondamiseks noorte tantsuloojate festivali KorFest, kus läbi aastate on kevadeti avalikult esitamisele tulnud ridamisi tantsueriala bakalaureuse- ja magistriõppe tudengite lõpuetendusi. Etendused on loodud lõpetajate endi poolt, kuid lisaks lõpuetendustele esitatakse igal aastal ka professionaalsete koreograafide käe all valmivaid lavastusi eesmärgiga anda tudengitele võimalus osaleda tantsulavastuse väljatoomise “laboris” ning professionaalses loomeprotsessis.

Festivalide etendusõhtud  on igal aastal ka varieerunud: 2008. aastal näidati festivali raames vilistlaste lühietendusi, toimus Tantsuteater Tee Kuubis etendusõhtu ning tehti koostööd koreograaf Maija Mustoneniga (Soome); 2009. aastal etendati koostöös ETV tütarlastekooriga suurprojekti/lavastust "Loits" ning tehti koostööd koreograafide Jüri Naela, Oksana Titova ja Renate Valmega; 2010. aastal toimus festivali raames sümpoosion "Kujuteldavad kehad: maastik, mälu, kogukond"  ning tehti koostööd koreograafide Oksana Titova ja Cid Pearlmaniga (USA); 2011. aastal elustati ajaloohõngulisi, kuid unustatud vanade hääde etenduste katkeid ning lühiteoseid töös "Helletused" ning tehti koostööd koreograafide Maria Goltsmani ja Kenneth Flakiga (Norra); 2012. aastal piirduti 10 lõputöö näitamisega; 2013. aastal eksponeeriti Kanuti Gildi SAALis lisaks lõputöödele ECA võrgustiku raames toimunud Eesti-Soome-Gröönimaa tudengite ühisprojekti kajastavat fotonäitust "Welcome to the Jungle", korraldati avatud Eesti tantsu tund ning ühistöö lavastasid tudengitele Maria Uppin, Tiina Ollesk, Rene Nõmmik, Külli Roosna ja Kenneth Flak.


Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna eesmärgiks on toetada igakülgselt noori, kes loovad oma esimesi täispikki etendusi. Etenduste ettevalmistamine on pikaajaline ja keeruline protsess, mille jooksul noorel loojal on kindlasti vaja tuge, et hiljem positiivsete emotsioonide ning kindlustundega asuda järgmiste teoste loomise juurde.

Festivalidel on näidatud etendusi enamasti Teater Stellas, kuid ka Kanuti Gildi SAALis, Linnateatri Hobuveskis, Nukuteatris, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis, Salme Kultuurikeskuses ja mujal.

KorFest18

KorFest17

KorFest16

KorFest15

KorFest14

KorFest13

KorFest12

KorFest11

KorFest10

KorFest09

KorFest08