Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut - Loome ja teadus - Teater Stella - Festival KorFest

KorFest 2011

KorFest11 AJAKAVA
21. aprill - 18. mai 2011

N, 21.04 ja R 22.04 kell 18:00 Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35)
BA diplom 2011: Christin Lunts „longdistancecall“
Etenduse pilet hinnaga 3 eurot on saadaval kohapeal, kuid vajalik on eelnev registreerumine aadressil karmeno....at....tlu.ee, sest etendust mahub korraga vaatama vaid 30 inimest.
P, 08.05 kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20)
MA diplom 2011: Maarja Pärn „Switch“ + Helena Pihel „Bänd“
T, 10.05 kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20)
BA diplom 2011: Liisi Org „Inimlased“ + Svetlana Grigorjeva „Keda ma täna tantsin?“
N, 12.05 kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20)
BA diplom 2011: Maria Uppin „Arcade“ + BA II kursus „Helletused“
T, 17.05 ja K 18.05 kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20)
Maria Goltsman ja BA II kursus „Merikajakas“ + Kenneth Flak ja BA III kursus „H-machine“

Kanuti Gildi SAALis toimuvate etendusõhtute piletid hinnaga 4/6 eurot on saadaval Piletilevi müügipunktides ning pool tundi enne etenduste algust kohapeal. Soodushinnaga pilet kehtib õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele soodustust tõendava dokumendi ettenäitamisel.

Lisainformatsioon: karmeno....at....tlu.ee või 52 14 524 (Karmen Ong, TLÜ koreograafia osakond)

KorFest11 toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tallinna Ülikool, Tantsuteater Tee Kuubis, Kanuti Gildi SAAL

ETENDUSTE INFO:

Christin Lunts „longdistancecall“
Laval: Siim Tõniste ja Christin Lunts
Juhendaja: Taavet Jansen
Kestus: 20 minutit

sign in. make a call. sign out.

Maarja Pärn „Switch“
Laval: Helena Pihel, Üüve-Lydia Toompere, Rauno Zubko
Juhendaja: Jüri Nael
Konsultant: Külli Roosna
Kestus: 25 minutit

Helena Pihel „Bänd“
Laval: Julia Koneva, Riina Ausma, Rauno Zubko, Siim Tõniste, Aleksandr Zemzurov
Helitaust: Ando Naulainen
Kestus: 30 minutit

Bänd lemmikkangelastest. Tahtmine on alati kuskile mujale, siiasamasse, muutustesse, stabiilusesse. Maakera aga raputab end samal ajal puhtaks. Meist või lemmikkangelastest.

Liisi Org „Inimlased“
Laval: Ingmar Jõela, Kalle Sepp, Kristo Romanenkov, Peeter Jalasto, Priidu Aardam, Priit Tamra, Siim Adamson
Juhendaja: Angela Arraste
Kestus: 25 minutit

Mille poolest erinevad tänapäeva inimesed oma eelkäijatest või mille poolest oleme just sarnased? Kas meie sees võib veel peituda ürgne loom, kelle kombel käitumist ühiskond meilt kui mõtlevalt inimeselt ei oota?

Lavastuses astuvad üles ja räägivad oma loo vaid mehed.

Svetlana Grigorjeva „Keda ma täna tantsin?“
Laval: Svetlana Grigorjeva
Juhendaja: Rene Nõmmik
Kestus: 30 minutit

Miks ma liigun nagu ma liigun ja mitte teisiti?
Kelle liikumisklišeesid mina kannan? Aga sina?
Kas saab üldse kunagi rääkida „minu liikumisest“? Või ainult „minust ja liikumisest“?

Maria Uppin „Arcade“
Laval: Kristiina Kapper, Kasper Koodi, Kristjan Rohioja, Einar Lints
Muusika: Robi Uppin
Juhendaja: Renee Nõmmik
Kestus: 30 minutit

Mäng nagu fiktsioongi annab meile võimaluse rakendada piiramatult oma võimeid maailma tajuda ning minevikku rekonstrueerida.

Me võime iga päev, igas situatsioonis võtta erinevaid rolle - reaalsusest saab mäng ja mängust reaalsus. Ratsionaalsest infost olulisemaks saab reaalsuse simuleerimine.

Minagi olin Arkaadia teel
- Eco, Huizinga, Ristikivi

BA II kursus "Helletused"
Laval: koreograafia osakonna II kursus ja sõbrad: Heili Parras, Helena Hanni, Saile Johanna Langsepp, Xenia Rudakova, Indrek Tamm, Üüve-Lydia Toompere, Sergei Kondrašev, Mai-Liis Riimaa, Olga Ikonnikova, Monika Tomingas, Janne Reha, Olga Lans, Viivika Vahi, III kursuselt Liina Lillipuu ja Liisi Org, külalistena Allar Läll ning Lauri Sepp
Juhendaja/õppejõud: Angela Arraste
Kestus: 60 minutit

Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna II kursus elustab ajaloohõngulisi, kuid unustatud vanade hääde etenduste katkeid ning lühiteoseid. "Helletused" on Mait Agu tants, mida on publiku ette toodud kahetsusväärselt vähe, vaid kaks korda. Teisi selliseid tantse on veel. Võtsime enda kursuse ülesandeks oma õpetaja Angela Arraste eestvedamisel koos abijõududega mitmeid suurepäraseid aga vähetuntud tantse Teie ette tuua. Nii nagu on meie kursuse inimesed on ka kõik need tantsud täitsa omamoodi, kui oleme jaganud nad kahte blokki: klassikalise taustaga, rohkem ilulevad rahvatantsud ja tempokad ning lustakad rahvatantsud.

Tallinna Ülikooli koreograafia II kursus õpib pärimustantsu suunal, mille eesmärgiks on meie silmaringi laiendamine ja seeläbi ka Eesti tantsumaastiku mitmekesisemaks muutmine. Kahe aasta jooksul on meil peale rahvatantsu tundide olnud lisaks mitmeid pärimusaineid: pärimusmuusika, pärimuse kogumine ja säilitamine, rõivas eesti pärimustraditsioonis ja muud. Samuti oleme teinud välitöid, kogunud pärimust Viljandi Pärimusmuusika Festivalil ja mujal. Meie kõigi taustad on väga kirjud ja erinevad: baleriinid, rahvatantsijad, kaasaegsed tantsijad, võistlustantsijad, iluvõimlejad, isegi üks iluuisutaja.

Maria Goltsman ja BA II kursus "Merikajakas"
Koreograaf: Maria Goltsman
Laval: koreograafia osakonna bakalaureuseõppe II kursus - Heili Parras, Helena Hanni, Janne Reha, Mai-Liis Riimaa, Monika Tomingas, Olga Lans, Saile Johanna Langsepp, Viivika Vahi, Üüve-Lydia Toompere, Xenia Rudakova, Indrek Tamm, Sergei Kondrašev
Helikujundus: Jevgeni Berezovski
Fotograaf: Ellen Loitmaa
Kestus: 25 minutit

Etenduse aluseks on Richard Bachi raamat „Jonathan Livingston, merikajakas”, mis on koreograafi jaoks nagu liikumispõhise etenduse stsenaarium.
„Tahan luua hästi liikuva etenduse, kus oleks palju kiirust, lendu ja tuult ja siis vastavalt ka kukkumist, põrutust ja hingetust. Samas kaasan üksinduse, pideva otsingu ja piiride ületamise motiive.“ 

Maria Goltsman on semiootika haridusega vabakutseline tantsija ja koreograaf, kes on töötanud Vanemuise balletiartistina ning õpetanud TLÜ koreograafia osakonnas tantsuanalüüsi. Tema peamiseks ühiskondlikuks tegevuseks on hetkel Eesti Tantsukunstnike Liidu juhatamine, "tantsijalt tantsijale" projekti korraldamine ning tantsuartiklite kirjutamine.

Kenneth Flak ja BA III kursus „H-machine“
Koreograaf: Kenneth Flak (Norra)
Tantsijad: koreograafia osakonna bakalaureuseõppe III kursus – Julia Koneva, Maria Uppin, Liisi Org, Svetlana Grigorjeva, Liina Lillipuu, Aleksandr Žemžurov
Kostüümid: Ursula Goldstein
Kestus: 25 minutit

Etenduse „H-Machine“ koreograafia on inspiratsiooni saanud Saksa näitekirjanik Heiner Müller´i näidendist „The Hamletmachine“. Koos tantsijatega otsitakse klassikalisi parimaid näiteid tarkuse, segaduse, banaalsuse ja kõrge ning madala füüsilise huumori kohta.

Kenneth Flak (sündinud 1975 Norras) on õppinud näitejuhtimist Norra Rahvuslikus Teatriakadeemias ja füüsilist teatrit ning kaasaegset tantsu Amsterdami Kunsikoolis, Hollandis. 2007. aastal sai ta New Yorgi tantsu ja etlemiskunstide auhinna enda André Gingras' CYP17 insterpretatsiooni eest. Hetkel elab ta Tallinnas ning tegutseb vabatahtliku tantsija, koreograafi ja heliloojana mitmel pool maailmas.