Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut - Loome ja teadus - Teater Stella - Festival KorFest

KorFest 2013

Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna festival KorFest 7.-11. mai 2013

T, 07.05 Fotonäitus "Welcome to the Jungle" + "Avatud Eesti tantsu tund koos külalistega“ + Tiina Rootamm "BEHOLD" (BA diplom 2013)

R, 10.05 / L, 11.05 Tantsulavastus „HÜPO.HONDRIA“ + Siim Tõniste tantsufilm „HERBAFFECTION“ (MA diplom 2013) + Tantsulavastus "TANTS!TANTS!TANTS!"

L, 11.05 Kristjan Rohioja „Electronic City“ (MA diplom 2013)


ETENDUSTE INFO:

Teisipäev, 7. mai Kanuti Gildi SAAL

kell 19.00 avab EMDCA võrgustiku raames toimunud Eesti-Soome-Gröönimaa tudengite ühisprojekti kajastava fotonäituse projekti fotograaf Inuuteq Nuka Kriegel. Näituse avamisel avab Inuuteq projekti ning selle tulemusena sündinud lavastuse "Welcome to the Jungle" tagamaid ning tutvustab ühtlasi ka Gröönimaa elu ja kultuuri. Näitus jääb avatuks festivali lõpuni.

kell 19.30
"Avatud Eesti tantsu tund koos külalistega“
Avatud tund toob publiku ette valiku kevadsemestril I kursuse õppeprotsessis omandatust – tantsud, laulud, mängud ning üliõpilaste endi eesti pärimuse põhjal loodud tantsusüidid.
Tunnis osalevad TLÜ koreograafia eriala I kursuse üliõpilased Annette Rungi, Kirti Tambre, Magdalena Donerstak, Jekaterina Timofejeva, Elvira Ivanova, Tatjana Romanova, Killu Tiigimäe, Marie Pullerits, Helle Laanes, Aleksandra Feofilaktova, Kairi Reinvee, Ieva Liepa (Riga Teacher Training and Educational Management Academy), Indrek Hirsnik, Armand Fazulin.
Kaasa aitavad eriala lõpetanute ning heade sõprade tantsurühmad:
Tantsukollektiiv Leesikad – juhendaja Kristiina Kapper (lõpetas 2011)
Tallinna Ülikooli esindusrühm Soveldaja – juhendaja Helen Reimand (2006)
Muhu saare tantsurühm Ätses – juhendaja Anne Keerd (1986)
Tallinna muhulaste folkloorirühm Munuksed – juhendaja Maret Lehto
ja muusikud:
Lisandra Roosioja (EMTA pärimusmuusika eriala lõpetaja)
Leanne Barbo (EMTA õppejõud)
Leho Laaser (TLÜ tööõpetuse osakond)

Tundi viivad läbi Angela Arraste, Kalev Järvela ja Igor Tõnurist.

Kestus: 45’

Tiina Rootamm "BEHOLD" (BA diplom 2013)
Koreograafia ja esitus: Tiina Rootamm
Muusikud laval: Mari Rauba, Mehdi Rezvan
Juhendaja: Heili Einasto
Muusika: Baaba Maal & Mansour Seck, Odetta, James Carter & The Prisoners, Big Mama Thornton
Kestus: 30’

Tantsulavastus inimesest ja orjusest.
„Mul on üks unistus.“
Töö on inspireeritud aafriklase Kunta Kinte elust – orjaks tegemisest, teekonnast Ameerikasse ning seal kogetud orjapõlvest (A. Haley romaani „Roots“ („Juured“) põhjal). Lavastuses ei püüta esitada illustreeritud versiooni mainitud loost, vaid pigem uurida orjust kui nähtust ja selle kogemise tähendust liikumise ja tantsu kaudu.

Sissepääs vaba

Reede, 10. mai / Laupäev, 11. mai Kanuti Gildi SAAL

Kell 19.30
Tantsulavastus „HÜPO.HONDRIA“
Koreograafia: Üüve-Lydia Toompere
Esitus: Saile Johanna Langsepp, Julia Koneva
Muusika: Dean Blunt & Inga Copeland - Baby, Sacrufice - Lisa Gerrard
Kestus: 30’

Etendus, mis hõljub õhkõrnal koreograafia ja teatri piiril, võttes meid dialoogi omamise, loobumise, vajaduste, reeglite ja nende lõhkumisega.
„Ma arvan et ma ei ütleks kunagi neid sõnu, aga kui ma ütleks neid kellelegi, siis ma ütleks neid sulle. On nii palju, mida ma tahaksin sinult küsida ja mida ma tahaksin sulle öelda, kuid ma ei tee seda. Sest meie vahel on vaikus. Vahel ma tahaksin, et sina küsiksid, et sina räägiksid, kuid sa ei tee seda. Sest meie vahel on vaikus. Ja küsides ja vastates me lõhuksime selle vaikuse ning sellega koos puruneks ka see, mida ainult vaikus endas hoida suudaks.“

Siim Tõniste tantsufilm „HERBAFFECTION“ (MA diplom 2013)
Autor: Siim Tõniste (koostöös Ando Naulaineniga)
Ekraanil: Üüve-Lydia Toompere, Julia Koneva jt.
Heli: Gerhard Lock

Herbaffection räägib kiindumisest. Ühel ja teisel moel, esimesse ja teise võimalusse.

Tantsulavastus "TANTS!TANTS!TANTS!"
Koreograafid: Maria Uppin, Tiina Ollesk, Rene Nõmmik, Külli Roosna, Kenneth Flak
Tantsijad: Eliisa Sokk, Kadi Voitka, Diana Gülesen, Joanna Karoline Kalm, Sofia Ketova, Liisa Laine, Madli Paves, Erena Reilent, Mark Nettan, Leino Limbak, Jaroslav Galitski
Muusika: Raimond Mägi, WOCTZCHÈE, Kenneth Flak
Kestus: 45’

Lavastus, mis testib tantsukunsti ajalugu, olevikku ja tulevikku, on loodud koreograafia osakonna erialapedagoogide ja II kursuse tantsutudengite koostöös. Praeguse II kursuse õppesuund on fokusseeritud kaasaegse tantsukunsti erinevate väljendusvormide ja kehatöö süvendatud uurimisele, kogemisele ja vastavas võtmes katsetamisele. Kevadsemestri praktikategevus keskendus Cunningham’i tehnika täpsusele; somaatilistele aspektidele
individuaalses liikumistekstis, partnerlusele ja läbi selle ka struktureeritud improvisatsioonile erinevate partneritega ning keha liikumise ruumilistele ja kvalitatiivsetele aspektidele. Tantsijatele on antud ülesanne luua atmosfäär ja seosed läbi erinevate tantsutekstide.

Pilet: 8eur


Laupäev, 11. mai VAT Teatri Rahvusraamatukogu Tornisaal

kell 19.00
Kristjan Rohioja „Electronic City“ (MA diplom 2013)
Lavastaja: Kristjan Rohioja
Juhendaja: Aare Toikka
Esitus: Ago Soots, Maiken Schmidt, Indrek Palu

Lavastus põhineb Falk Richteri samanimelisel näidendil ning on valminud
Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi koreograafia osakonna ja VAT Teatri koostöös. Kristjan Rohioja koreograafia magistrilavastus keskendub loo jutustamisele kehakeeles. Electronic City räägib kahe noore inimese argisest olemise-müsteeriumist. Kahe hinge kooselu värvivad igatsus iseenda, lähedase ja konfliktivaba ruumi järele.

Pilet: 8/5eur