Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Noorte Heliloojate Labor

Noorte Heliloojate Labor (NHL) toimub alates 2013. aastast seoses Tallinna Ülikooli endise Kunstide Instituudi esimese KIMP festivaliga. 2013. aastal toimus NHL instituudi tookordse Laia tänava saalis, 2014. aastal TLÜ Astra maja Teadlaste foorumis. 2015. aastal toimus see KIMP festivali raames ja koostöös KUMU kunstimuuseumi Muuseumiöö suursündmusega (koordinaator Kumu publikuprogrammide kuraator Mary-Ann Talvistu), millest said osa enam kui 3500 inimest.

NHL on otses mõttes laborikontsert, kus kõlab endise muusika osakonna muusika õppekavade ja helidisaini (muusikalise kompositsiooni alused, helidisaini seminaritöö) üliõpilaste kompositsioonid ja lühifilmihelikujundused ning rütmimuusika ainete üliõpilasbändide esinemised, alates 2014. aastast esitletakse ka koolinoorte Digitaalse heliloomingu konkursi võiduteosed. 

NHLi initsiaatoriks ja peakorraldajaks on muusikateaduse lektor ja helilooja Gerhard Lock, kaaskorraldajaks on helidisaini moodulijuht, lektor ja muusik Avo Ulvik. 2015. aastal panustasid korraldamisse oluliselt Muusikalise kompositsiooni alused üliõpilased Katri Lotamõis (kava kujundaja ja assistent), Markus Fiut (instrumentide transport) ja Kristjan Peik (tehniline assistent). 2015. a talvise NHLi kontserdi assistendiks on muusika bakalaureuse üliõpilane (esimese kursuse kursusevanem ja helidisaini moodulivanem) Inge Jegorenkov.

noorteheliloojatelabor.wordpress.com

Möödunud üritused:

01.06.2017 TREFFPUNKT #2 kontsert

TREFFPUNKT 2016, mille kava leiab siit.

9.12.2015 (15.30-17.00) "PÕNEVATE KÕLADE MAAILM" Audiovisuaalne kontsert, mille kava leiab siit.

Noorte Heliloojate Labor 2015

Noorte Heliloojate Labor 2014