Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Nüüdismeedia

Meie värskeim, eestikeelne Nüüdismeedia õppekava on uudne ja omanäoline Eestis - esimest korda avaneb soovijatel võimalus õppida kompaktselt ja süvitsi digitaalse revolutsiooni tagajärjel muutunud meediamaastiku kõiki tahke ühel õppekaval, nii akadeemilise huvi realiseerimiseks kui professionaalsete igapäevatöös vajalike oskuste arendamisel. Nüüdismeedia õppekava valmistab inimesi ette tööks kaasaegses ristmeedia keskkonnas, kuid selle kõrval ka samuti akadeemiliseks karjääriks meedia ja kommunikatsiooni valdkonnas.

Kavale õppima tulevad tudengid peavad valima kaks moodulit oma fookusvaldkonnaks järgmiste sisumoodulite seast: meediakultuur, meediamajandus ja juhtimine, ajakirjandus, televisioon ja produktsioon. See tähendab, et õppekava eriliseks võimaluseks on panna kokku unikaalne, õppija huvidele vastav kombinatsiooni erialamooduleist. Kombineerides näiteks meediamajandust ja teleoskuste moodulit ootab ees karjäär telejuhina või filmivaldkonna ettevõtjana. Sidudes aga meediakultuuri moodulit ajakirjandusoskuste omaga ootab leib moodsa kultuurimeedia profina. Kui kombinatsiooniks on aga meediamajanduse ja meediakultuuri moodulid, annab see unikaalse interdistiplinaarse teoreetilise ettevalmistuse näiteks doktorirõpinguteks. Erilisi kombinatsioone pakub õppekava palju.

Kokkuvõttes saavad Nüüdismeedia õppekaval õppijad nii süvendatud akadeemilise teadmise meedia ja kommunikatsiooni valdkonnast, kui ka põhjalikud praktilised oskused toimetulekuks nii kirjutava, pildilise kui häälelise meediaga. Kaasagne meediskäsitlus ja professionaalsus eeldab kõigi nende meedialiikidega hakkamasaamist ning seda korraga ja ükshaaval, täiesti uutelt digitaalse tehnoloogia platvormidelt.

Õppekava sisaldab kohustuslikke inglise keelseid aineid ja õpiväljundite omandamiseks / õppimiseks on vajalik inglise keele oskus.

Keda ootame õppima?

Ootame õppima nii neid, kes juba töötavad meedia ja kommunikatsiooni valdkonnas, kui ka neid kes on lihtsalt huvitatud kaasagsest meediast, mis elab oma kirevat ja intensiivset elu erinevatel digitaalsetel platvormidel. Meie tudengiks võib olla juba pikalt oma karjääri teinud meediaguru ja vastselt bakalaureuse lõpetnud noor, kelle huvi kaasaegse meedia suhtes on vastupandamatu.

Miks tulla meile õppima?

BFMis on meedia, eriti audiovisuaalse meedia õppimiseks parim tehniline baas, mida selle spetsiifilise eriala õppimiseks ja praktiseerimiseks vaja läheb. Eestis ei ole teist sellist võimalust, kus õppida teleproduktsiooni, meediamajandust ja juhtimist sellisel tasemel kui Tallinna Ülikooli BFM-is Nüüdismeedia õppekaval. Õpetamas on ka meediavaldkonna tunnustatud ja autoriteetsed gurud, alustades Hagi Šeinist või Tõnis Kahust  ning jõudes järjega noorte ja populaarsete meediaprominentideni. Õppekava juhiks on Euroopa Meediajuhtimise Assotsiatsiooni president Ulrike Rohn. 

Õpikeskkond BFM-is on rahvusvaheline, instituudil on oma õppehoone, TLU kampuse Nova maja, kus on olemas loengu ja seminariruumid, kinosaal, tele- ja filmistuudio, helistuudio, samuti virtuaal- ja liitreaalsuse labor, järeltootmisruumid kogu vajaliku tehnikaga, kohvik ja vaba ala tudengitele puhkuseks ja õppimiseks.

Magistritase annab vajalikud teadmised, oskused ja kogemused  selleks, et teha professionaalset loometööd omandatud erialal, samuti võtta kesktaseme juhtimisvastutus audiovisuaalsisu tootmises või ajakirjandusettevõtetes. 

Eriala omandamist toetav õppekeskkond

Õpikeskkond BFM-is on rahvusvaheline, meie instituudil on oma õppehoone, TLU kampuse Nova maja, kus on olemas loengu ja seminariruumid, kinosaal ja telestuudio kogu oma detailsusega, kohvik ja vaba ala tudengitele puhkuseks ja õppimiseks.

Koolil on olemas oma raamatukogu ja läbi interenti ja e-raamatukogu saab ligi pääseda värskeimale erialakirjandusele, rääkimata kogu TLU kampuse territooriumil levivast vabast Wifi-võrgustikust. Kaval käivad õpetamas kolleegid meie partnerite juurest ümber maailma, samuti on tudengil võimalus minna mingiks perioodiks õppima Eesti ja EL stipendiumite toel, et kogeda maailma ja laiendada oma teadmiste paletti.

Lähiaastatel alustatakse teise õppehoone, Ursa maja ehitusega, mille valmimise järel paranevad õpitingimused veelgi, muutes õpivõimalused BFM-s vaieldamatult üheks suurepäraaseks loominguliseks, interdistsiplinaarseks, rahvusvaheliseks ja erialaselt kompetentseks tervikuks.

Võta ühendust!
Õppespetsialist:
E-post: ulle.reimets....at....tlu.ee 
Telefon: 619 9928
__thumb_-2-FB_Tallinn University.png BFM Facebook __thumb_-2-FB_Tallinn University.png Nüüdismeedia magistriprogramm

__thumb_-2-Nordplus_Horizontal_logo.png