Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Ristmeedia filmis ja televisioonis

Ristmeedia filmis ja televisioonis on segu audiovisuaalsisu loomisest, loo jutustamisest ja meediamajandusest. Õppes keskendutakse nii teoreetilisele kui ka praktilisele.

Kui otsustad ristmeedia õppekava valida, õpid loo jutustamist, nii et see liigub eri suundades ja eri platvormidel. Näiteks võib lugu tutvustada filmina, laiendada teleseriaalidena ja lõpuks isegi elava esitlusena.

Keda ootame õppima?

See bakalaureuseõppe kava on mõeldud just Sulle, kui Sind paeluvad järgmised küsimused:

  • Kuidas läheneda loo jutustamisele uudsel viisil, et tänapäeva ühiskonna ootusi täita?
  • Kuidas teha filme ja telematerjali, mida kasutada integreeritult ka trükimeedias, sündmustel, mobiilirakendustes, mängudes ja sotsiaalmeedias?
  • Kuidas teha auditooriumiga koostööd ja arendada oma lugusid edasi?
  • Kuidas arendada asjakohaseid ärimudeleid oma uudse meedia jaoks?

Ootame aktiivsed noori inimesi, kellel on huvi saada ristmeedia loovspetsialistideks, kes tegelevad innovaatiliste sisuliste ja tehniliste lahendustega erinevate meediakanalite, ennekõike interaktiivsete platvormide tarbeks. Õppekava fookus on baasteadmiste, -oskuste ja loomevõime arendamine audiovisuaalsisu loomise, infotehnoloogiiste rakenduste ja meediamajanduse valdkonnas. Õppimiseks on vajalik inglise keele oskus vähemalt kesktasemel.

Miks tulla meile õppima?

Tallinna Ülikool pakub erakordset võimalust jätkata oma haridusteed multikultuurses ning rahvusvahelises keskkonnas koos õppejõudude ning kaastudengitega paljudest erinevatest riikidest. Tallinna Ülikoolis õpetavad head rahvusvahelisel tasemel tunnustatud õppejõud ja praktiliste ülesannete ning loominguliste projektide teostamiseks on olemas korralik kaasaegne tehniline baas.

Intrerdistsiplinaarse ainena annab ristmeedia õppekava tõhusa sissejuhatuse veel ka IT, ärijuhtimise ja audiovisuaalmeedia põhialustesse. Õppekavas antavad teoreetilised teadmised leiavad kinnistamist huvitavates praktikates. Õppekava läbimine inglise keeles annab lõpetajatele hea erialase inglise keele oskuse ja avardab seeläbi rahvusvahelisi karjäärivõimalusi.

Eriala omandamist toetav õppekeskkond

Ristmeedia tudengitel on võimalik kasutada BFMi tehnika- ja tootmiskeskust. Tehnika- ja tootmiskeskus on varustatud kaasaegse video- ja helitehnikaga ning pakub lisaks kooli üliõpilaste ja õppejõudude teenindamisele ka erinevaid professionaalseid teenuseid.

Hoones on lisaks Eesti esimesele 4K kinosaalile ja auditooriumitele kaasaegne tootmiskompleks filmipaviljoni, telestuudio, helistuudio ja montaažiruumidega. Lisaks ruumide rendile tegeleb tehnika- ja tootmiskeskus ka kaamera-, heli- ja valgustehnika rendi ning tootmisteenuste pakkumisega. Nova majas tegutseb ka filmide järeltootmisteenuseid pakkuv MTÜ Eesti Digikeskus.

Võta ühendust!
E-post: crossmedia....at....tlu.ee
Telefon: 6199 923
__thumb_-2-FB_Tallinn University.png BFMi Facebook __thumb_-2-FB_Tallinn University.png Crossmedia FacebookOlulised faktid

Õppetase: bakalaureuseõpe

Õppe kestus: 3 aastat

Õppekeel: inglise

Õppemaks: 1900 € semestris