Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut - SuperNova kino

SuperNova kino

SuperNova_Cinema.jpg

Eesti esimene 4K kino

Supernova kino programmi leiad kino ametlikult kodulehelt www.kinosupernova.ee

105-kohaline kinosaal “SuperNova” on varustatud kaasaegseima projektsiooni ja helitehnikaga. Saalis on kasutusel Eestis esimene 4K resolutsioonis digitaalne kinoprojektor.

Sony SRX-R515 projektor võimaldab esimesena Eestis kinoekraanile luua 4K resolutsioonis kujutise (4096×2160 pikslit). Projektor võimaldab filme näidata nii 2K kui 4K resolutsioonis DCI nõuetele vastavalt DCP-koopialt läbi integreeritud SONY XCT-S10 serveri. Projektori HDMI sisenditesse saab pilti saata ka Apple iMac arvutist ning Sony BDP-S790 Blu-ray mängijast. Teiste formaatide kasutamise osas (HDCAM, Digibeta, Betacam SP, DVCAM, MiniDV jms.) tuleb eelnevalt kokku leppida.

Lisaks 4K projektorile on saalis kasutusel Sony VPLFH35 WUXGA (1920×1200 pikslit) videoprojektor, millega saab läbi viia esitlusi ja presentatsioone.

Saalis luuakse Dolby Surround 7.1 ruumiline heli THX sertifitseeritud Procella Audio monitoride (P815-FP, P18, P8), Labgruppen võimendite (C28:4, C20:8X), Biamp Nexia SP ja Dolby CP750 protsessoriga.

Kinosaali saab kasutada ka loengu auditooriumi ning konverentsisaalina. Võimalik on kasutada raadiomikrofone ja muud vajalikku helitehnikat. Saalis toimuvast üritusest saab teha ka mitmekaamera salvestuse ning interneti otseülekande.

“SuperNova” kinosaal on tudengifilmifestivali “Sleepwalkers” toimumiskohaks ning siin leiavad regulaarselt aset filmide esilinastused ja kohtumisõhtud autoritega. Käivitunud on ka tipptasemel kinoelamust pakkuvad iganädalased kinoseansid.

Kinosaali akustilise projekteerimise teostas Akukon Oy. Helitehnika lõpphäälestuse viis läbi Anders Uggelberg firmast Procella Audio Rootsist. Sony 4K digiprojektori seadistas tööle Miterassa OÜ ning Dietrich Dumke Sony Europe esindusest. Kinosaali seadmed tarnis ja paigaldas OÜ Digital Emotions. Saali ametlik avamine toimus 14. aprillil 2013.

SuperNova kinosaal

  • Kohtade arv 105
  • 4K digitaalne kinoprojektor Sony SRX-R515 (4096×2160 pikslit)
  • Full-HD videoprojektor Sony VPLFH35 (1920×1200 pikslit)
  • Dolby Surround 7.1 helisüsteem
  • Ettekannete ja presentatsioonide valmidus (arvuti, Blu-ray mängija, VGA, HDMI, DVI sisendid)
  • Raadiomikrofonid ja professionaalne helitehnika
  • Mitmekaamera salvestuse ja internetiülekande valmidus
  • Ideaalne koht esilinastuste, filmifestivalide ja konverentside korraldamiseks
  • Toitlustuse võimalus saali kõrval puhkealal
Lisainfo ja kino kava 

www.kinosupernova.ee

Jaak Lõhmus
Programmijuht
E-post: jaaklohmus....at....hot.ee

Elari Lend
Projektijuht
Telefon: 6199 910
Mobiil: 527 7432
E-post: elari.lend....at....tlu.ee
Ruum: N419

SuperNova kino asukoht: Narva mnt. 27, ruum N406
Avatud: 7 päeva nädalas