Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Näitus: Piibe Piirma „Rändajate portreed‟

Toimub: 04.09.2017, kell 17:00 - 07.10.17 12:00
Koht: Mare galerii 2. korrusel

__thumb_-2-2.jpg

Autorist

Piibe Piirma on meediakunstnik, kes on õppinud Eesti Kunstiakadeemias interaktiivset multimeediat. Alates aastast 2015 on tal doktorikraad Eesti Kunstiakadeemiast kunsti ja disaini erialal. Ta on BFMis juba kaks aastat õpetanud uue meedia kunsti ja on andnud ristmeedia õpetajaskonnas olulist lisandväärtust tänu oma lähenemisele meediale. Tema looming on tihedalt seotud teaduse ja kunsti ühendamisega, oma eelnevail näitustel on ta käsitlenud mitmeid interdistsiplinaarseid mõtlemisvorme ja loonud erinevaid teadusvaldkondade vahelisi koostööprojekte.  

Piibe Piirma on kureerinud meediakunsti näitusi alates aastast 2006. Ta korraldas aastal 2014 rahvusvahelise konverentsi “Kunst ja teadus – hübriidne kunst ja interdistsiplinaarne uurimus” ja näituse “Rhizope”, mis leidis aset Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis.   

Ta on avaldanud biokunsti alaseid artikleid kultuurilehes Sirp ja veebiajakirjas "Eesti Arst". 

Alates aastast 2012 on ta Soome Biokunstnike Ühingu liige. 

Näitusest
„Miks meri on sinine? Miks liblikas lendab? Mis päike tõuseb?‟, nii küsib laps, kombates ilmaelu olemust ja piire. See on oluline algus teadusliku ja loova mõtlemise ühendamisel. Meie kultuuriline sümboolika on tänu teadusele ning üha populaarsemateks saavatele interdistsiplinaarsetele uurimis- ja käsitlusvormidele tohutult laienenud. 
Miks peaks kunstnik tundma huvi erinevate teadusdistsipliinide vastu ja esitama seda kunstigaleriides? Sest kunstnikud on julged uurima ja unistama, püüdes mõista elu olulisimaid protsesse. Ning seda ka kõige väiksemal, rakkude ja geenide tasandil. 
Minu loodud fotokollaažides on kujutatud mikrovetikaid, kes on pärit Eesti erinevaist veekogudest, mikroskoobi abil veeproovidest üles otsitud, pildistatud ja seejärel minu poolt fototöödeldud. Olen abi eest väga tänulik TTÜ Meresüsteemide Instituudi mereökoloogia labori vanemteadurile Inga Lipsile ja Karin Ojamäele.