Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

World Press Photo "Reflections" loengud

Toimub: 20.09.2017, kell 09:30-12:00
Koht: Supernova kinosaal

20. septembril kell 9.30-12.00 toimuvad BFMi Nova maja (Narva mnt 27 sisehoovis) 4. korruse kinosaalis World Press Photo fotovõistluste direktori Micha Bruinvelsi ja Soome auhinnatud pressifotograafi Markus Jokela esitlused fotograafiast. World Press Photo korraldab eri maades loeng-esitlusi, mille eesmärk on inspireerida järgmise põlvkonna visuaalsete lugude jutustajaid. Iga esitlus kestab 45 minutit, sisaldab umbes 20 slaidi ja toimub inglise keeles.

BFMis tulevad esitlusele järgmised teemad:

1. "Visual Literacy" (Micha Bruinvels). Me elame visuaalsuse ajastul, kuid see, kuidas fotosid ja kujutisi loetakse ja mõistetakse on siiani väga paljus debati teema. Esitluses uuritakse fotograafia esteetikat, jõudu ja mõju läbi World Press Photo fotovõistluste võitjate võimsate piltide.

2. "Imaging in the 21st Century: The Transformation of Photography" (Micha Bruinvels). Igal aastal toodetakse triljoneid kujutisi, kuid ometi pole paljud neist fotograafia tulemus, ja ka kaamerad on pigem info kui piltide talletamise masinad. Esitluses uuritakse, mida mõistame kujutiste loomise all 21. sajandil.

3. Helsingin Sanomate fotograaf Markus Jokela esitleb oma WPP võistlusel auhinna saanud pikaajalist fotoprojekti "Table Rock, town where nothing happens". Tema esitluse teema on oluline igale pressifotograafile - mida teha siis, kui mitte midagi ei juhtu?

Korraldajad:
Priit Hõbemägi (BFM) ja Canoni OY esindus Soomes

Kontakt:
priith....at....tlu.ee
50 16543