Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

Music Estonia seminar: muusika videomängudes

Toimub: 07.12.2017, kell 18:00-20:00
Koht: SuperNova kinosaal

__thumb_-2-23244395_1960206154237362_728155487525471167_n.jpg

SÜNKROON on Music Estonia uus programm, mille eesmärk on arendada muusika- ja audiovisuaalmeediasektori koostööd Eestis ja rahvusvaheliselt. Fookuses on muusika filmides, mängudes, reklaamides ning laiemalt brändide kommunikatsioonis.

SÜNKROONi teine seminar on pühendatud videomängude helikujundusele. Mängutööstus on kiiresti kasvav sektor, seda ka Eestis. IGDA (International Game Developers Association) andmetel on Eestis umbes 60 mängutootmisega seotud ettevõtet. Mängudesse võivad jõuda olemasolevad muusikapalad, kuid kuna paljud mängud vajavad originaalset, sisu toetavat helitausta, töötavad suuremate mängutootjate juures palgalised heliloojad ja muusikaprodutsendid.

Kuidas käib videomängu tarvis muusika loomine ja helikujundus? Kas selleks on vaja palju erioskusi? Kui, siis milliseid? Kuidas luua kontakt mängutööstusega, kui oled helilooja või produtsent?
Kõige selle üle arutlevad transmeedia ettevõtja Konsta Klemetti ja just mängudele keskendunud helilooja Petri Alanko. Pärast külaliste ettekanded toimub arutelu, mida modereerib Virgo Sillamaa.

Konsta Klemetti (FI) on pikalt tegutsenud kultuuri- ja meelelahutusvaldkonnas. Täna on ta tegevjuht transmeediaettevõttes Action Squad Studios, varasemalt on ta töötanud turundusjuhi ja muusikakirjastajana Rovio Entertainmentis, mis on loonud menumängu ja filmi „Angry Birds". Ühtlasi on ta tegutsenud mitmetes reklaamiagentuurides ja olnud produtsent enda loodud Soome muusikaekspordi idufirmas Music Export Finland.

Petri Alanko (FI) on Briti Filmi- ja Telekunsti Akadeemia auhinnale nomineeritud helilooja, muusik ja produtsent. Tema repertuaar varieerub elektroonilisest muusikast peene klassikalise arranžeeringuni. Alanko viimane töö on ulmefilmilik seade Soome arvutimängutootja Remedy mängule „Quantum Break". Ta on aktiivselt tegutsenud muusikuna ja välja andnud kaks tunnustatud albumit.

Seminar toimub inglise keeles.
Seminar on BFMi tudengitele ja töötajatele tasuta, registreerumiseks võtke ühendust Elari Lennuga (elari.lend....at....tlu.ee) hiljemalt 5. detsembriks.