Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

KorFest: „Ilmsi unes“ ja "Lõkkel"

Toimub: 23.03.2018, kell 18:00-19:30
Koht: ERMi teatrisaal

Ilmsi unes

Kerstin Vnukova (BA 2018

Tantsijad: Aneta Varts, Allar Valge, Sandra Põld, Richard Beljohhin, Maria Maandi, Markus Aru, Maarja Eliisabet Roosalu, Marko Reitalu, Daniil Volkov

Valguskunstnik: Marita Keskküla
Kostüümikunstnik: Silvia Sigrid Sillaots
Helikujundaja: Haendel Gabriel Guerrero Solis
Juhendaja: Heili Einasto

Pühad. Kas tead, kust pärinevad igal aastal tähistatavad pühad? Miks neid tähistatakse? Millisteks on need muutunud tänapäeva tarbimisühiskonnas? Kas detsembrikuu värvilisest sitsist-satsist piisab, et inimesed ei tunneks ennast üksikuna ja mahajäetuda?

Hirm jälitamise ees. Mis juhtub, kui sind jälgitakse mitte kaamera kaudu kuskil kaugel, vaid siin samas, praegu, sinu toas? Kuidas hirmust lahti saada? Kas loodad, et prints valgel hobusel päästab sind või vaatad probleemile silma iseseisvalt?

Sulle ei meeldi, mis toimub päris elus, meeldib vaid unistada oma ideaalmaailmast. Kas lepid reaalsusega või põgened unistustesse?

Kutsun teid kaasa mõtlema nendel teemadel. Kui olete väsinud mõtlemisest, siis tulge lihtsalt vaatama ilusat liikumist ja nautima mõnusaid jazzirütme.

Oma tantsuteekonda alustasin Tantsuteater Radas, kust sain tugeva põhja klassikalises tantsus, karakter- ja jazztantsus. Peale tantsukooli lõpetamist hakkas mind rohkem huvitama kaasaegne tants, täiendasin ennast ETA tantsukoolis, Eesti Tantsuakadeemias ja mitmetel workshopidel. Lapsest saati olen unistanud tantsuõpetaja ametist. Õnneks see unistus täitus! Hetkel huvitavad mind erinevad jazztantsu stiilid ja vormid. Armastan jazzmuusikat, mis oligi peamine inspiratsiooniallikas minu lavastuseks. Tahan jagada seda armastust teiega!

Lõkkel

Liise-Marie Valgi (BA 2018

Tantsijad: Ingrid Elsa Mugu, Maarja Eliisabet Roosalu, Kirsi Mari Lepik, Lisanna Tälli, Rando Luik, Richard Ploompuu.
Valguskunstnik: Marita Keskküla
Muusika: Maarja Nuut
Juhendaja: Sille Kapper

Mis juhtub, kui kaks erinevat kokku saavad? See on lavastus alati korduvast ja ikka erilisest. Nii pööriöös kui ka armastuses on alati olnud midagi salapärast, rõõmsat ja kurba. Põline on ikka kohtunud nüüdsega. Nii ka selles lavastuses.

Lavastuses on ühendatud moderntantsu ja pärimustantsu elemente, et näha ja näidata mõlemat uuest ja veidi tavapäratust vaatenurgast.

Liise-Marie tegeles tantsuga juba 4-aastaselt. Tantsuõpinguid alustas ta Kaie Kõrbi Balletistuudios. Peale 8 aastat balletistuudios tantsimist valis oma tantsuteekonna jätkamiseks tantsuansambel “Sõlekese”, kus tantsib ja õpetab praegugi. “Tee kõike nii, nagu sa oleksid üks suur kunstnik!”