Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

KorFest: „00:00“ ja "meri põlvini"

Toimub: 19.04.2018, kell 18:00-19:30
Koht: ERMi teatrisaal

__thumb_-2-Korfest_19.04_FB_event_1920x1080.jpg

KorFest18 esitleb: Maarja Eliisabet Roosalu "Meri põlvini" ja Helin Jürmann "00:00"

Piletid müügil Piletilevis

Maarja Eliisabet Roosalu "Meri põlvini"


Pistan varbad sooja merre ja mõtlen, et see võiks olla samal ajal nii pahkluuni kui üle pea. Ma ei tea seda enne, kui pole sisse hüpanud. Aga sukelduda on hirmus, sest ma ei tea, kui sügav meri on. Mis siis kui ma sinna ära upun? Mis siis kui ma end ära põrutan? Mis siis kui lained löövad pea kohal kokku ja enam ei saagi välja? Kas sa hüppad koos minuga?
Päike on juba palav, aga ma ei taha veel minna. Ma tahan veel sinuga olla. Veel sulle silma vaadata, veel korra hoida su käest. Kui me ei peaks samale kaldale tagasi jõudma.
Ma annan sulle selle juulikuu päikese, kui ma kartsin nii väga ja ei teadnud veel mitte midagi. Kui ma kartsin tohutult. Kui ma veel ei teadnud, et meri võib olla põlvini.

Laval: Elle Maria Viies, Karmen Teesi Pregel, Kertu Kasemets, Maryn-Liis Rüütelmaa, Allar Valge, Karl-Gustav Kasemaa, Mark Monak, Markus Monak
Valguskunstnik: Ants Kurist
Kostüümikunstnik: Susanna Peters
Muusika: jasperino
Fotod: Harli Jaanimägi
Juhendaja: Sille Kapper

Helin Jürmann "00:00"

Igal lõpul on algus ja üleminek. Perioodne vahepala, kus me kohtume ja kõik vana olnu hääbub ja talletub. Aeg annab meie tegudele tähenduse ja väärtuse. Mis saaks, kui meil oleks võimalus taaskülastada oma elu tähtsamaid ja eredaimaid momente, mis meid on vorminud „Minaks“.  Kui palju vana, kadunud, uut leitakse? Kui palju sümboleid, hetki, nähtut, maailmavaateid, arusaamu, kogetut suudaksime kokku lugeda! Kes langetab meie eest otsused? Kas kuuluvad kõik valikud meie elus endi teha ja vastu võtta?

Tantsijad: Aleksandra Polokainen, Helin Jürmann, Katre Sabbal, Rea Haljasmäe, Richard Beljohin
Kostüümikunstnik: Krete Beljaev
Dekoratsioonid: Kristi Kalmus
Tšello: Angelika Anette Antsmäe
Grimm: Anya Manya, Karin Friedrichson
Muusika: Nine Inch Nails, Gustav Mahler, taTu, Tom Jones, Pet Shop Boys
Juhendaja: Renee Nõmmik