Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut - BFM Koolitused - TSOON

TSOON

Ulme- ja dokumentaalfilmi kursus Tsoon

Registreeri kursusele!

 Ainulaadne ulme- ja dokumentaalfilmi kursus, mis toimub Ida-Virumaal.
(Sõltuvalt osalejate päritolust võib kursus võibolla toimuda inglise keeles)
Õppekava kood: FKC0013 
Toimumisaeg: 27.-30. august 2018
Grupi suurus: kuni 10 inimest
Hind: 550 eurot. Hind sisaldab transporti, majutust ja kolm korda päevas toitlustust

tsoon.jpg

Praktiline lühifilmikursus "Tsoon" on neile, kel juba olemas filmimise ja montaazi algteadmised ning kes on jõudnud arusaamisele,  et edasiminekuks on vaja veel "midagi", millest õpikutes ei kirjutata ja tehnilistel kursustel ei räägita. "Tsoon" tegeleb eelkõige filmitegemise sisulise poolega. Luubi all on kolm oskust: vaatlus, keskendusvõime ning kohalolek. Kursuse eesmärgiks on aidata osavõtjatel ülesse leida nende kaasasündinud loominguline põhiolemus. Sõnade ja muusikata lühifilm (5-10 min), mis kursuse käigus valmib, paotab ukse filmimaailma esimestesse saladustesse. 


 

toila.jpg


Kursus toimub Ida-Virumaal, kus järsud erinevused looduses ja inimmaastikel loovad loomingut soosiva seisundi. 
Kohtla-Järve tööstusmaastikud, mahajäetud kaevandused, tuhamäed, kaevurite asulad, teisalt Ontika paekallas, mets ja meri teevad tundlikuks ning õpetavad märkama väiksemaid detaile. Isegi paaritunnine eemalolek päevavalgusest, lõhnadest ning helidest külaskäigu ajal kaevandusse pöörab tähelepanu elu koostisosadele, mida igapäevases elus  iseenesest mõistetavaks peame. 

tuhamägi.jpg

Lisaks kohalikule kontrastiderikkale maastikule mõjutab osavõtjaid Andrei Tarkovski film "Stalker" ja filmi analüüs. Sarnaselt filmi nimitegelasele viivad kursuse juhendajad osavõtjad "tsooni", kus võtmesõnaks koostöö ja tasakaal. Kursuse edukus sõltub iga osavõtja kohalolekust ning avatusest näha maailma nagu läbi lapsesilmade "esimest korda".

 aidu.jpg

Tehniline kirjeldus:

Kursusel tehakse lühiülevaade videotehnika käsitlemisega seotud põhimõtetest ning kasutatakse erinevat videotehnikat filmimiseks, heli salvestamiseks ja filmi monteerimiseks/helindamiseks. Kursusest osavõtjad tajuvad filmimise käigus professionaalse heli mõju pildile ning pildi mõju helile. Kursusel osaleja võib kasutada ka oma isiklikku video-/helitehnikat ja montaažiprogrammi.Kersti Uibo on dokumentalist ja BFMi õppejõud, kes elanud Inglismaal aastast 1985. Omandanud magistrikraadi National Film and Television School in UK, kus õppis legendaarsete Richard Leacock ja Herb Di Gioia käe all.
Kersti Uibo filmography ja imdb profile 


Raigo Saariste on lõpetanud BFMi režissöörina ja juhendab BFM Laste filmikoolis. Ühtlasi on ta suur ulmefilmi žanri austaja.
Tema filmograafia.

Lisainfo ja registreerumine:

Katrin Kuusik
BFM koolitusjuht
Telefon: 6199 908
Mobiil: 5096692
E-post: katrin.kuusik....at....tlu.ee

__thumb_-2-BFM-kaksiklogo-EST.jpg