Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

BFMi õppejõud ja vilistlased said Eesti Kultuurkapitali aastapreemiaid

23.01.2017

Kohtla-Järve kultuurikeskuses anti 20. jaanuari õhtul üle Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad 2016. aasta tegevuse eest. BFMi õppejõud ja vilistlased noppisid audiovisuaalse kunsti valdkonnas mitu preemiat.

Audiovisuaalse kunsti valdkonna aastapreemia said BFMi filmikunsti õppekava vilistlased Triin Ruumet, Sten-Johan Lill, Matis Rei ja Maie Rosman-Lill mängufilmi „Päevad, mis ajasid segadusse“ eest, mis on tunnistatud ka aasta filmiks 2016.

Filmihariduse jõulise ja süsteemse edendamise eest anti eripreemia BFMi filmikunsti lektorile Elen Lotmanile.

Aasta produtsendiks sai BFMi dokumentaalfilmi dotsent Riho Västrik, keda tunnustati pühendunud töö eest dokumentaalfilmidega „Tule tagasi vabana“, „Habras maailm“ ja „Bonus track“.

Aasta mängufilmi preemia said BFMi filmikunsti vilistlased Vallo Toomla ja Erik Põllumaa filmiga „Teesklejad“.

Noore filmitegija preemia läks BFMi filmikunsti vilistlasele Ants Tammikule lummava kaameratöö eest loodusdokumentaalfilmis „Habras maailm“.

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut on oma edukate vilistlaste ja tunnustatud õppejõudude üle ütlemata uhke.

Kõik Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid on nimetatud veebilehel: http://kulka.ee/uudised/selgusid-eesti-kultuurkapitali-aastapreemiate-laureaadid.