Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

BFMi vilistlased noppisid pea pooled EFTA auhinnad

13.03.2017

__thumb_-2-triin_ruumet_efta.JPG

Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut võib taas kord juubeldada, sest paljud Eesti filmi- ja teleauhinnad läksid just BFMi vilistlastele.

Nõnda tegi filmipreemiate kategoorias peaaegu puhta töö film „Päevad, mis ajasid segadusse“, mis sai parima mängufilmi auhinna. Sama filmi režissöör Triin Ruumet sai parima režissööri tiitli. Filmi operaator Sten-Johan Lill sai parima operaatori tiitli ja ka parima helirežissööri auhind läks selle filmi helirežissöörile Matis Reile. Lisaks anti parima montaažirežissööri auhind samuti just selle filmi montaažirežissöörile Hendrik Mägarile. Filmikategoorias sai parima lühifilmi tiitli ka „Habras maailm“, mille režissööriks on Ants Tammik. Kõik nimetatutest on BFMi vilistlased.

Lisaks filmipreemiatele noppisid BFMi vilistlased ka telekategoorias mitu auhinda. Eesti parimaks meessaatejuhiks on Joonas Hellerma („Plekktrumm“, ERR), parimaks naissaatejuhiks on Anu Välba („Hommik Aunga“, ERR), parimaks tõsielusaateks on „Eesti lood“, mille produtsendiks on BFMi vilistlane Marje Jurtšenko, ja „Eesti laulu“ finaali režissööriks tunnistati Ove Musting.

Kokkuvõttes korjasid meie vilistlased 12. märtsil toimunud Eesti filmi- ja teleauhindadelt kokku 10 auhinda, mis moodustab kogu auhindade hulgast peaaegu poole. Lisaks on ka kõik mängufilmi režissööri, operaatori, montaažirežissööri ja helioperaatori nominendid BFMi kasvandikud.

Infot teiste nominentide ja võitjate kohta saab artiklist "Selgusid Eesti filmi- ja teleauhindade võitjad", ERR.