Esileht - Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut

BFM Laste filmikool käis loomaaias võtetel

12.04.2017

BFM Laste filmikool käis Tallinna loomaaias filmimas klippe „Kuidas loomaaias mitte käituda“. Klippide eesmärk on selgitada, milline näeb välja loomasõbralik loomaaia külastus.

__thumb_-2-loomaaed2.jpg

Ligi 30 last vanuses 6-14 filmisid oma ideedel põhinevaid sotsiaalreklaame, kokku filmiti seitse klippi. „Põnev oli nii lastel kui ka loomadel ja koostöö toimis hästi,“ ütles BFM Laste filmikooli juht Katrin Kuusik ning sõnas, et lapsed said ise puuri pugeda ja puurielaniku rolli harjutamine tekitas neist põnevust. Kuusiku jutu järgi oli loomadel jällegi huvitav jälgida tiigriks ja teisteks loomadeks kehastunud lapsi.

Loomaaia külastajad ei käitu loomadega lugupidavalt

Tallinna loomaaial on probleem, et inimesed tulevad loomaaeda, aga ei käitu alati loomadega lugupidavalt ja nii enda kui ka loomade ohutust arvestades. Külastajad käivad tihti hooletult ringi tekkiva prügiga, milleks on näiteks jäätise paberid. Samuti toidetakse ja ärritatakse loomi ning seatakse loomi või ennast ohtu.

Filmikooli lapsed said probleemi lahenemisele ise kaasa aidata. Enne võtteid käis loomaaia töötaja lastele probleemidest rääkimas ning lapsed mõtlesid välja ideid ja lahendusi. Seejärel loodi töögrupid ja tehti stsenaariumid ning eile käidigi võtetel. Järgmiseks tegeletakse klippide monteerimisega. „Loodetavasti näeb vähemalt mõnda neist klippidest ka laiema avalikkus, sest enamik BFM Laste filmikooli töid noorte autorite tõttu avalikud ei ole,“ ütles Kuusik.

Filmikool on loomaaiale tänulik

__thumb_-2-loomaaed3.jpg

BFM Laste filmikool valib igal aastal ühe koostööpartneri, kellega koos ühiskondlikele probleemidele ning laiematele hoolivuse ja väärtuskasvatuse teemadele tähelepanu juhtida. Filmikool on juhi Katrin Kuusiku sõnul loomaaiale väga tänulik, et lapsi niimoodi hoolivusele ja keskkonnaga arvestama suunata saab.

Filmikoolis õpetatakse lastele, kuidas jutustada lugu heli ja pildiga. „Selline teema sisend on suurepärane võimalus avardadamaks lapse silmaringi ja õppimaks sõnumi vormistamist läbi pildi ja heli,“ selgitas filmikooli juht.

BFM Laste filmikool pälvib üha rohkem rahvusvahelist huvi.

Märtsi lõpus külastas BFMi rahvusvaheline töögrupp EUROCITIES "Young People and Culture", külalised olid pärit Prantsusmaalt, Saksamaalt, Belgiast, Poolast, Rootsist ja Soomest. Tallinna Ülikooli BFM Laste filmikooli formaat valiti tutvumiseks, kui koht, kus lapsed ja noored on ise digitaalse sisu loojad.