Esileht - Digitehnoloogiate instituut

Informaatika

Arvuteid ja nutiseadmeid kasutavad tänaseks pea kõik inimesed. Aga kas tead, et nutiseade muutub nutikaks alles siis, kui keegi veel nutikam on ta „nutikaks õpetanud“? Seda tänuväärset tööd teevad tarkvaraarendajad. Ehkki informaatika on väga lai mõiste, keskendub meie õppekava peamiselt tarkvaraarendusele ning erinevate meedialiikide kasutamisele nii tavalistes kui ka veebirakendustes.

Keda ootame õppima?

Ootame õppima edasipüüdlikke, loovaid, meeskonnatööks valmisolevaid ja erialale pühendunud noori, kes huvituvad IT-ala uusimatest arengusuundadest ning kellel on harjumus probleemidele iseseisvalt lahendusi otsida. Kasuks tuleb analüütiline mõtlemisvõime, kohusetunne ja korrektsus. On tore, kui sisseastuja on juba proovinud programmeerida, videoid või pilte töödelda, veebilehti luua, kuid sisseastumisel ei ole see eelduseks.

Tarkvaraarendus on üha enam meeskonnatöö, kus võrdselt tähtsad on suhtlemine erinevate inimestega, oskus probleeme analüüsida ja sõbralikke kasutajaliideseid kavandada ning loomulikult ka programmikoodi kirjutamine.

Miks tulla meile õppima?
  • Õppekava sisaldab aineid erinevatest informaatika valdkondadest, mis lubab vajadusel erinevate huvipakkuvate teemadega edasi minna.
  • Õppekava võimaldab spetsialiseerumist tarkvaraarenduse või digitaalse meedia suunal. Tarkvaraarenduse moodulis on tarkvaratootmise protsessiga seotud ained. Digitaalse meedia suunal õpitakse erinevate meedialiikide töötlemist ning nende ühendamist ja kasutamist nii veebis kui teistes tarkvararakendustes.
  • Enamus õppetööst toimub arvutiklassides.
  • Edukatel üliõpilastel on võimalik osaleda digitehnoloogiate instituudi arendusprojektides.
  • Peale õppekava lõpetamist on võimalus jätkata õpinguid magistriõppes nii Tallinna Ülikoolis kui ka teistes ülikoolides. Meie lõpetajad on tööturul väga edukad ja nõutud spetsialistid. Senised lõpetajad töötavad IT-spetsialistidena nii era- kui ka avaliku sektori asutustes. Lõpetanuile on jõukohased ametid testija, programmeerija, analüütik, koolitaja. 
Eriala omandamist toetav õppekeskkond

Võta ette virtuaaltuur meie ülikoolilinnakus!

Digitehnoloogiate instituudil on mitu arvutklassi, kus toimub enamus õppetööst. Lisaks praktikatundidele on võimalik klasse kasutada ka iseseisvaks tööks selleks ettenähtud ajal. Bakalaureuse üliõpilaste käsutuses on ka robootika labor, kus toimuvad robootika ja asjade interneti kursused. Samas majas Digitehnoloogiate instituudiga paikneb ülikooli raamatukogu, mis pakub lisaks kirjanduse laenutamisele võimalust vaikses ja rahulikus keskkonnas tööd teha.

Võta ühendust!
Digitehnoloogiate instituut:
Merily Müürsepp, õppenõustaja ja - spetsialist
E-post:merily.muursepp....at....tlu.ee
Telefon: 640 9421
Õppekava kuraator:
Inga Petuhhov, tarkvaratehnika õpetaja
E-post: inga.petuhhov....at....tlu.ee
Telefon: 640 9437
__thumb_-2-FB_Tallinn University.png TLÜ Digitehnoloogiate instituut

Olulised faktid

Õppetase: bakalaureuseõpe

Õppe kestus: 3 aastat

Õppekeel: eesti

Vastuvõtu ajakava

  • 25. juuni - 4. juuli: Avalduste esitamine infosüsteemis SAIS
  • 7.-12. juuli: Sisseastumiseksamid
  • 14. juuli: Avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad
Loe veel