Esileht - Digitehnoloogiate instituut - Sisseastumine - Magistriõpe

Inimese ja arvuti interaktsioon

 • Õppetöö toimub inglise keeles
 • Tasulised õppekohad, õppemaks 1250 EUR/semestris
 • Täiskoormusega õppivatel tudengitel on võimalus taotleda erialastipendiumit suuruses 160 eurot kuus. Uuri lisa

Miks tulla meile õppima?

Inimese ja arvuti interaktsioon on rahvusvaheliselt akrediteeritud Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituudi multidistsiplinaarne õppekava, ühendades disaini, tehnoloogia ja kognitiivse psühholoogia. See pakub välja arendusuuringutel põhineva lähenemise interaktiivsete tark- ja riistvarasüsteemide disainile, mille eesmärk on luua kasutajasõbralikke ja kasulikke tehnoloogiaid.

Inimese ja arvuti interaktsiooni õppekava eesmärgiks on valmistada ette spetsialiste, kes omavad vajalikke teadmisi ja oskusi, et disainida nutikaid tehnoloogiaid. Meil õppides osaled sa disaini, tehnoloogia ja kognitiivse psühholoogia multidistsiplinaarsetel kursustel, saad osa selle teadusala projektidest ja uuringutest.

Digitehnoloogiate instituudi eripärad:

 • instituudil on lai rahvusvaheliste partnerite võrgustik, mis on kujunenud mitmesuguste koostööprojektide tulemusel
 • oleme ühendanud õppe-, teadus- ja arendustegevuse – teadusuuringute tulemustele tuginevalt töötatakse välja uusi tarkvaralahendusi ning neid rakendatakse õppetöö läbiviimisel

Inimese ja arvuti interaktsiooni eriala eripärad:

 • õppekava on unikaalne ja uuenduslik
 • meil töötavad ja õpetavad silmapaistvad teadlased ja õppejõud kodu- ning välismaalt
 • valikainete nimekiri on rikkalik ja täieneb pidevalt
 • sul on võimalus osaleda digitehnoloogiate instituudi teadus-ja arendusprojektides

Õppekava läbimine kujundab sinust põhjalikult ettevalmistatud inimese ja arvuti interaktsiooni spetsialisti, kes võib töötada akadeemilise disaini teadurina, teadliku interaktsioonidisainerina, või tähelepaneliku kasutajakogemuse eksperdina. Sul on võimalus kujundada enda ja juhtiva e-riigi tulevikku või teha rahvusvahelist karjääri.

Keda ootame õppima?

Oodatud on kõik, kes huvituvad tänapäevaste digitaalse meedia vahendite rakendamisest sellistes uudsetes ning kiiresti arenevates valdkondades, nagu näiteks e-teenused, e-riik, interaktiivne televisioon, virtuaalsed koostoime keskkonnad ja interaktsioonidisain.

Kuhu edasi?

Meie vilistlased teevad edukat karjääri juhtides või tehes koostööd meeskondadega, kes disainivad ja arendavad efektiivseid, tõhusaid ja soovitavaid teenuseid, rakendusi ja installatsioone. Õpingute läbimise järel on sul teadmised ja oskused, et töötada multidistsiplinaarsetes meeskondades, mis arendavad interaktiivseid, digitaalseid lahendusi, lihtsast tarkvarast uudse riistvarani.

Magistriõpingute järel oled oodatud õppima meie infoühiskonna tehnoloogiate doktoriõppekavale. Samuti on sul võimalus jätkata õpinguid ülikoolides üle maailma.

Millal toimub õppetöö?

Meie loengud ja seminarid toimuvad reeglina neljapäeviti, reedeti ja laupäeviti ning üle nädala. Instituudi laborid on avatud ja sinu kasutada aga iga päev.

Osade ainete läbimine on korraldatud lühikeste, intensiivsete õppetsüklitena ning vahel toimub õppetöö veebipõhiste kursustena.

Millised on vastuvõtutingimused?

Sisseastujal peab olema bakalaureusekraad või sellele vastav kvalifikatsioon. Kasuks tulevad oskused või kogemused ühes järgmistest valdkondadest: informaatika, disain või sotsiaalteadused.

Sisseastujad, kelle emakeel ei ole inglise keel on kohustatud esitama inglise keele oskust tõendava dokumendi. Eestis gümnaasiumi või bakalaureuseõppe lõpetanuna saad keeleoskust tõendada järgnevaga:

 • inglise keele riigieksamil saadud 80 punkti või rohkem
 • bakalaureuseõppes läbitud B2 taseme inglise keele õpe

Sisseastumisel tuleb sooritada eksam, mis koosneb kirjalikust ja suulisest osast. Esitada tuleb sisseastumisavaldus, motivatsioonikiri ja portfoolio ning läbida intervjuu. Motivatsioonikiri palume saata aadressil hci....at....tlu.ee. Loe täpsemalt vastuvõtueksamist

 • Vastuvõtulävend on 70 palli

Kontakt

Telefon: 6409 421
E-post: hci....at....tlu.ee, dti....at....tlu.ee

Tutvu õppekavaga