Esileht - Digitehnoloogiate instituut - Miks õppida digitehnoloogiate instituudis?

Miks õppida digitehnoloogiate instituudis?

Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituut on ainus koht Tallinnas, kus õpetatakse matemaatikat bakalaureuseõppe tasemel ning ainus koht Tallinnas, kus õpetatakse välja matemaatikaõpetajaid. Lisaks on meil ainsana Eestis võimalik bakalaureuseõppe raames läbida majandusmatemaatika moodul, mis võimaldab juba bakalaureuseõpingute raames ühendada teadmisi matemaatikast ja õppida neid rakendama majanduses.

Lisaks on muidugi olemas ka võimalus majandusmatemaatika asemel õppida tõsisemalt matemaatikat, et edaspidises elus spetsialiseeruda tööle matemaatikuna või matemaatika rakendajana teistes eluvaldkondades.

ELU ehk erialasid lõimiv uuendus

Tallinna Ülikool on unikaalne kuna Tallinna Ülikoolis on ELU! See on uutmoodi õppeaine, kus erinevate erialade üliõpilased koostöös juhendajatega koostavad projekti endale huvipakkuval teemal, valides seejuures ise sobilikud viisid oma ideede teostamiseks.

Projektõpe on oluline, kuna tänapäeval on erinevate eluvaldkondade töökorraldus üha sagedamini projektipõhine: etteantud tähtajaks ja piiratud ressurssidega tuleb saavutada konkreetsed eesmärgid ning leida lahendusi mittestandardsetele ülesannetele, seda üldjuhul meeskonnatööna.

ELU on rühmatööna teostatud projekt, millel on konkreetselt sõnastatud eesmärgid, etteantud tähtajad ja reaalne tulemus. Rühm moodustub 6-8 tudengist vähemalt kolmelt erinevalt erialalt. Õppeaine maht on 6 EAP ja hindamine on arvestuslik.

ELU kohta saab lisaks lugeda siit.

Blogi

Digiblogi on ka meie instituudi matemaatikute mõtete, uudiste ja sündmuste pesaks. Koondame sinna kõike põnevat ja intrigeerivat nii omade tegemistest, kui laiemalt. Blogile saab kaasa elada siin.

Näiteks võib matemaatikasõpru huvitada, kuidas mängleva kergusega peast arvutada:

Tarkvara

Microsoft Imagine tooteprogrammi raames on võimalik legaalselt ja tasuta allalaadida ning kasutada Microsoft'i pakutavat tarkvara.

Täpsema nimekirja pakutavast tarkvarast leiate Microsoft Imagine portaalist. Microsoft Imagine tooteprogrammiga on õigus ühineda kõigil tudengitel, kes võtavad vähemalt 1 EAP väärtuses TLÜ Digitehnoloogia instituudi aineid.

__thumb_-2-dreamspark.png