Esileht - Haridusteaduste instituut

Alushariduse pedagoog

Kui soovid teada, kuidas juhtida lasteaias õppekasvatustegevust, pakkuda pedagoogilist ja kvaliteedihindamise-alast nõustamist ja viia end kurssi eelkoolipedagoogikat ja alushariduse uuenduslikkust käsitlevate teemadega, on alushariduse pedagoogi magistriõppekava just sulle. Olgu sinu unistuste amet milline tahes - koolieelse lasteasutuse õpetaja, õppealajuhataja, direktor, haridusvaldkonna spetsialist - meie magistriõppekava loob võimaluse valida endale huvipakkuv karjäär, mis toetab terve ühiskonna heaolu ja arengut. 

Keda ootame õppima?

Alushariduse pedagoogi magistriastmesse ootame õppijaid, kes on huvitatud alushariduse õppetegevuse juhtimisest ja lastevanemate nõustamisest. Magistriõpe aitab kaasa nii õpetaja kui ka juhi professionaalsusele kujundada koolieelses lasteasutuses lapsest lähtuv õpikeskkond, kaasaegne töökorraldus, meeskonnatööd toetav juhtimine läbi õppija eneserefleksiooni ja nõustamisoskuste kujunemise. Õppijalt ootame eetilisust, empaatiavõimet ning avatud ja positiivset ellusuhtumist. Samuti peame oluliseks, et õppija oskaks analüüsida enese praktilist kogemust ja teha erialast uurimistööd. 

Miks tulla meile õppima?
 • Sinust saab spetsialist, kes on võimeline lahendama mitmesuguseid lasteasutustes ettetulevaid probleeme. 
 • Lisaks praktilistele oskustele ja teadmistele saad meilt süvendatud teadmised kasvatusteaduslikest ning õpetajakutsega seonduvatest uuematest suundadest.
 • Alushariduse pedagoogi õppekava on mitmekesine ning valikuterohke.
 • Meil on alushariduse pedagoogide koolitamisel pikaajaline kogemus - eriala avati juba 1967. aastal. 
 • Meie õppejõud on nii rahvusvaheliselt tunnustatud teadlased kui ka Eesti parimad praktikud, kelle uurimisvaldkonnad on seotud nii lapse kui ka tema kasvukeskkonnaga. 
 • Ühtlasi on alushariduse õppejõud mitmete rahvusvaheliste ajakirjade toimetuse kolleegiumi liikmed ja osalevad rahvusvaheliste ajakirjade artiklite retsenseerimisel.
Eriala omandamist toetav õppekeskkond

Alushariduse pedagoogi eriala üliõpilased saavad kasutada ülikooli Õpikeskust ja Akadeemilist Raamatukogu. Eriala lõputöödega saab tutvuda nii elektroonilises keskkonnas ETERA kui ka eriala metoodilises ruumis M-452, kus asuvad metoodilised vahendid ja varasemad lõputööd. Õppetöö toimub ka lasteaedades, kus viiakse läbi õppekäike, tehakse õppetegevuse vaatlusi, kohtutakse õpetajate ja direktoritega ning tutvutakse metoodiliste vahenditega. Samuti käiakse õppekäikudel muuseumides ja koolides. Alushariduse pedagoogide õppetöös rakendatakse  mitmeid digitaalset kirjaoskust toetavaid võimalusi nagu näiteks elektroonilisi õpikeskkondi (Moodle, eDidaktikum, Google Classroom, Wordpress).

Võta ühendust!
Haridusteaduste instituut:
E-post: vastuvott.haridus....at....tlu.ee
Telefon: +372 619 9700              
Õppekava kuraator:
Tiia Õun, eelkoolipedagoogika dotsent
E-post: tiia.oun....at....tlu.ee
Telefon: +372 619 9725
__thumb_-2-FB_Tallinn University.png TLÜ Haridusteaduste instituut __thumb_-2-as our students_Tallinn University.png Küsi meie üliõpilastelt!

__thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Tallinna Ülikool __thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Haridusblogi

Olulised faktid

 • Õppekava: Alushariduse pedagoog
 • Õppetase: magistriõpe
 • Õppevorm: tsükliõpe
 • Õppe kestus: 2 aastat
 • Õppekeel: eesti
 • Õppekohtade arv: 17