Esileht - Haridusteaduste instituut - Kuhu edasi?

Kuhu edasi?

Vilistlased

Meie vilistlased on edukad - nad on armastatud õpetajad ja hariduselu uuendajad, keda on autasustatud nii kohalikul kui ka riiklikul tasandil. Näiteks on Tallinnas pälvinud noore õpetaja tunnustuse Evelyn Neudorf (2010), Kaisa Kungus (2011), Gerli Stein (2012), Triin Palmiste (2015), Raili Mitt (2016) ja Maire Smirnov (2016). 

Tallinna aasta õpetajaks on valitud Kerstin Kööp (2010), kes on saanud ka kvaliteediauhinna Hea Õpetaja (2007) ja innovaatlise õpetaja tunnustuse (2012). Eduka juhtimise eest on saanud tunnustuse Silvi Suur, kes on valitud Tallinna aasta haridusjuhiks (2012) ning Eestimaa õpib ja tänab nominendiks (2010). Kas teadsid, et nii Kerstin kui ka Silvi töötavad meil ka õppejõududena? 

Riiklikul tasandil on tunnustuse Aasta haridusjuht pälvinud Kristina Mägi (2016). 

Alushariduse pedagoogi magistriõppe lõpetanud on olnud edukad alushariduse uuendamisel ja edendamisel ning edasi õppimisel doktoriõppes. Mitmete magistriõppe vilistlaste eestvedamisel edukalt käivitatud töökorralduse muudatusi ja innovaatilisi lahendusi alushariduses - Margery Moorlat, Ülle Nõmm, Astrid Hallikas, Diana Hussar, Maarika Mae, Kaia Randlaine.

Meie vilistlased on olnud edukad erinevate pedagoogiliste materjalide ja programmide rakendamisel alushariduses, näiteks Margery Lilienthali eestvedamisel on rakendatud programmi “Samm-sammult”, Reeli Tänavsuu on “Arvumaa“ maaletooja, Silja Kaur on avastusõppe edendaja, Kirsti Kirbits on koolivalmiduse hindamise materjalide arendaja.

Mitmed magistriõppe lõpetajad töötavad ka kohalikus omavalitsuses või riiklikul tasandil haridusvaldkonna juhtidena, näiteks Tiia Leppik on Kuressaare abilinnapea, Mari-Epp Täht on Haapsalu Linnavalitsuse haridusnõunik, Risto Keskkinen töötab Helsingi Linnavalitsuses alushariduse spetsialistina, Kaidi Maask Haridus- ja Teadusministeeriumis peaeksperdina.

Meie vilistlased jätkavad ka doktoriõppes nagu Gerli Stein, Kerstin Kööp, Maire Tuul, Pärje Ülavere, Tiina Peterson Tallinna Ülikoolis, Annika Jürs Turu Ülikoolis. Doktoriõppe on lõpetanud Silvi Suur, Tiia Õun, Kristina Nugin.

Millistel erialadel võib tööd leida?

Alushariduse pedagoogi magistriõppe lõpetajad töötavad koolieelses lasteasutuses õpetaja, direktori või õppealajuhatajana ning riigi või kohaliku omavalitsuse haridusvaldkonna spetsialistide ja koolitajatena.

Edasiõppimisvõimalused

Magistriõppe lõpeajatel on võimalik jätkata doktoriõppes nii Eestis kui välismaal.