Esileht - Haridusteaduste instituut - Kuhu edasi?

Kuhu edasi?

Vilistlased

Meie vilistlased on edukad - nad on armastatud õpetajad ja hariduselu uuendajad, keda on autasustatud nii kohalikul kui ka riiklikul tasandil. Näiteks on Tallinna Aasta Õpetajaks valitud Miralda Põder (2008), Katrin Kuld (2011), Virge Taimre (2011) ja Karin Kangur (2015). Mitmed lõpetajad on saanud noore eduka õpetaja tunnustuse, näiteks Kärt Kase (2013) ja Grete Rebanets (2016).

Meie lõpetajaid on tunnustatud ka Tallinna linna auhinnaga Hea Õpetaja - Karin Kangur (2006), Katrin Kuld (2007), Reelika Täht (2014), Helju Sillavee (2015) ja Egle Kaljaspolik (2014). Lisaks on alushariduse pedagoogi eriala lõpetanud noori auhinnatud ka innovaatilise õpetaja tiitliga (Katrin Kuld, Anu Peri, Kristiine-Teele Ailma) ja üleriiklikul konkursil "Eestimaa õpib ja tänab" (Triin Andres, Reelika Täht, Miralda Põder). 

Millistel erialadel võib tööd leida?

Eriala lõpetanule omistatakse haridusteaduste bakalaureuse kraad alushariduse pedagoogi erialal ja õpetaja tase 6 kutse. Alushariduse pedagoogid saavad töötada õpetajatena nii riiklikes kui ka erasektorisse kuuluvates koolieelsetes lasteasutustes. Need, kel olemas ka soov ja võimekus organisatsiooni juhtida, saavad töötada ka õppealajuhatajate ja direktoritena.

Edasiõppimisvõimalused

Alushariduse pedagoogi eriala bakalaureusekraadiga lõpetanutel on võimalik jätkata õpinguid magistriõppes. Kandideerida saab pedagoogilist haridust nõudvatele osaliselt avatud õppekavadele ning kõikidele avatud magistriõppekavadele. Hea ettevalmistus ja tugev pedagoogiline haridus loovad võimalusi ka põnevates projektides osalemiseks - näiteks on õpitut võimalik rakendada õppemängude loomises ja pedagoogilise materjali koostamises.