Esileht - Haridusteaduste instituut

Klassiõpetajate konverents möödus edukalt

01.11.2017

Reedel, 27. oktoobril, tähistati Tallinna Ülikoolis suure juubelikonverentsiga klassiõpetaja eriala 60. sünnipäeva.

Klassiõpetaja eriala on nii Eesti riigi kui ka ülikooli vaates väga oluline. Erialase kõrgharidusega klassiõpetajate ettevalmistamise pikka traditsiooni võib pidada ka Eesti üldhariduse suure edu (näiteks PISA) üheks olulisemaks põhjuseks. Väga paljudes riikides pole algklassiõpetajaid sellisel tasemel ja/või nii pikka aega ette valmistatud. 60 aastaga on meil ette valmistatud üle kolme tuhande kõrgharidusega klassiõpetaja, kes on õpetanud kümneid tuhandeid lapsi ja noori üle Eesti.

Oluline on ära märkida, et klassiõpetajate ettevalmistamisel on ainsana säilinud 5-aastane integreeritud õpe. Nii saab optimaalselt integreerida teaduspõhisuse ja praktilisuse, mis on iseseisva professionaali kujunemise eeldus. Ka professor Mati Heidmets ütles konverentsil peetud ettekandes, et klassiõpetaja on Eesti Vabariigi üks tugevamaid lülisid. „Oleme harjunud rääkima Eestist kui digimaast, kuid Eesti tegelik rikkus on hea alg- ja põhiharidus,“ märkis professor Heidmets.

27. oktoobri hommikupooli sisustasid põnevad ettekanded erinevate elualade esindajatelt. Lisaks professor Heidmetsale avaldasid oma mõtteid näiteks endine haridus- ja teadusminister, Eesti Rahva Muuseumi endine direktor ning poliitik Tõnis Lukas, kes meenutas enda õpetajaaastaid; kirjanik ja Tallinna Ülikooli vilistlane Jan Kaus, kes rääkis õpetajatööst kirjaniku pilguga ning Tallinna Tehnikaülikooli geenitehnoloogia osakonna dotsent ja vanemteadur Andres Veske, kes arutles, milline roll on geenidel inimese haridustee määramisel.

Pärastlõunal said konverentsil osalejad võimaluse lüüa kaasa erinevates teematubades, mida oli kokku seitse. Teematoad olid: ”Klassiõpetajate ja kodu koostöö lapsevanemate pilgu läbi”, “Õppematerjalid: mis on teoksil (Avita ja Koolibri)”, “Klassiõpetaja täna ja homme”, “Kas õpetajatöö on atraktiivne? – meedia vaade“, ”Tõenduspõhine algõpetus”, „Probleemipõhise õppe rakendamisest I kooliastmes“ ja “Lähme tundi!” – tsaariaegne koolitund.

Päeva mahtusid ka ekskursioonid, mida viisid läbi klassiõpetaja eriala üliõpilased ning pidulik vastuvõtt, kus tänati eriala sõpru ja koostööpartnereid. 

Vaata ka pilte siit ja siit

__thumb_-2-innove_logo(2).jpg

EL_Sotsiaalfond_horisontaalne.jpg