Esileht - Humanitaarteaduste instituut - Miks humanitaarteaduste instituut?

Miks humanitaarteaduste instituut?

 • Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut (TÜHI) toetab valdkondadevahelist koostööd ja on orienteeritud rahvusvahelisele ja innovaatilisele meeskonnatööle.
 • Meil töötavad silmapaistvad teadlased ja õppejõud, kes on oma ala parimad asjatundjad. Vaata siit, millistel teemadel nad on meedias sõna võtnud.
 • TÜHI on aktiivne välissuhtluses. Meil on suur hulk Erasmuse partnerülikoole, kelle juures on meie tudengitel võimalik vahetusüliõpilasena õppida. Ka TÜHI ise võtab igal aastal vastu hulgaliselt partnerülikoolide külalisüliõpilasi.
 • Meie instituudi õppekavadel õpivad tudengid Ameerika Ühendriikides, Nigeeriast, Ghanast, Saksamaalt, Hispaaniast, Costa Ricast, Soomest, Lätist, Ukrainast, Venemaalt, Hiinast, Türgist ja paljudest teistest riikidest.
 • TÜHI pakub organisatsioonidele ka sisekoolitusi vastavalt tellija koolitusvajadusele (vt lisainfot siit).
 • Tallinna ülikool asub kesklinnas ja on hõlpsasti ligipääsetav. Võta ette virtuaaltuur meie ülikoolilinnakus!

Tutvu ajaloo akadeemilise suunaga siin

Silmapaistvad tudengitööd

Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi preemiad 2016:

Eesti Teaduste Akadeemia üliõpilastööde konkursi preemiad:

2017. aasta kevadsemestril digitaliseerisid ajaloomagistrandid nõukogude ajal ajalootundides kasutatud õppeplakateid. Loe nende projekti kohta lähemalt siit

Olulisimad uuringud

Ajaloo suuna õppejõud mängivad aktiivset rolli mitme tänapäeval üha aktuaalsemaks muutuva ajaloo uurimise suuna tutvustamisel, nagu rahvusülene ajalugu ja keskkonnaajalugu. 

 • Loe intervjuud Karsten Brüggemanni ja Ulrike Plathiga rahvusülese ajaloo teemadel.
 • Üks viimase aja põnevamaid uurimisvaldkondi on loomade ajalugu. Loe siit, kuidas aitas seda Eestis tutvustada meie õppejõudude korraldatud seminar.
 • Keskkonnajaajaloo raames on viimasel ajal uuritud toidu ajalugu. Vaata videost, kuidas räägib vastlakuklite ajaloost Ulrike Plath.
 • Üha enam uurivad ajaloolased, miks ja kuidas on eri rahvad ja rühmad ajalugu mäletanud ühel või teisel viisil, kuidas on see aidanud luua identiteete ja müüte. Kuula siit, mida arvavad Linda Kaljundi ja Andrei Hvostov eestlaste ajaloo samastamisest talupoegade ajalooga.
 • Vene keele oskajad saavad vaadata Karsten Brüggemanni esinemist telekanalis ETV+, kus ta rääkis külma sõja ajast. Samuti saab kuulda meie Eesti ja üldajaloo professori huvitavast elukäigust. Vaata videot siit.

Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse juures tegutsevad Eestis ainulaadsed uurimiskeskused: Keskkonnaajaloo Keskus ja Keskaja Keskus. Nendesse on kaasatud teadlasi ja õppejõude ka teistest Eesti ülikoolidest ja teadusasutustest, kelle teadmised ja kogemused aitavad samuti meie õppetööd rikastada.

Instituudi õppetööväline akadeemiline elu

Magistrantide ja doktorantide üritused: