Esileht - Humanitaarteaduste instituut

Eesti uuringud

Eesti uuringud on ainulaadne magistriõppekava maailmas, kus on võimalik õppida eesti keelt, kultuuri, ajalugu ja ühiskondlik-poliitilisi teemasid inglise keeles. Eesti uuringute õppekava annab laiapõhjalise ja erialadevahelise hariduse ning oskuse näha nii Eesti eripära kui ka seoseid laiema maailmaga. Eesti uuringud on Eesti riigi omamoodi esindusõppekava, mille eesmärk on pakkuda akadeemilist haridust kõigile, kes tunnevad süvendatud huvi Eesti vastu.

Keda ootame õppima?


Magistrikava sobib nii neile, kellel on vaid põgusad teadmised Eestist, kui ka tõsistele Eesti-huvilistele, kes soovivad oma teadmisi ja oskusi täiendada.

Ootame ennekõike õppima eesti keelest, kultuurist, ajaloost ja ühiskonnast huvitunud üliõpilasi, kelle emakeel ei ole eesti keel. See õppekava on sinu jaoks, kui oled õppinud mõnes maailma ülikoolis eesti keelt ja kultuuri, tunned huvi eesti kultuuri, ajaloo ja ühiskonna vastu, aga su eesti keel ei ole veel nii tugev, et võiksid õppida eestikeelsel õppekaval. Eesti uuringud võimaldab sul süvendada teadmisi Eestist ja arendada oma keeleoskust. 

See õppekava on ka sinu jaoks, kui sul on haridus mõnel muul erialal, kuid tunned huvi Eesti vastu, tahad teada, kuidas toimib siinne ühiskond, mis on erilist eesti kultuuris ja soovid omandada kesktasemel eesti keele oskuse.

Eesti uuringud sobib sulle, kui sind huvitab eesti kirjandus, kui sul on olemas ka mõningane eesti keele oskus ning soovid tegeleda edasises elus eesti kirjanduse tõlkimisega oma emakeelde.

Miks tulla meile õppima?


Eesti uuringute õppekava pakub teadmisi eesti keele ja kultuuri, Eesti ühiskonna, poliitika, aja- ja kultuuriloo kohta, samuti eesti keele õpinguid ja ilukirjanduse tõlkimisoskusi. Kuskil mujal maailmas ei ole võimalik Eesti kohta saada teadmisi niivõrd põhjalikult kui Eestis parimatelt spetsialistidelt.

Õpingute jooksul on võimalik arendada oma eesti keele oskust. Õppekava lõpetamise tingimuseks on eesti keele oskus B1-tasemel, kuid kõrgema tasemega alustanutel on võimalus õpingute jooksul oma keeletaset veelgi tõsta. 

Õpingute lõpul antav magistrikraad tagab, et kõik lõpetajad saavad vajalikud akadeemilised pädevused eesti keele, kultuuri, ajaloo ja ühiskonna alal. Õpitut saab kasutada oma erialases töös nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. 

Eriala omandamist toetav õppekeskkond

Eriala omandamist toetab hästi välja arenenud ülikoolilinnak, kus sinu kasutuses on õppetööks vajaliku tehnikaga varustatud auditooriumid, mitmekülgne tänapäevaste võimalustega õpperaamatukogu, arvutiklassid ja õpikeskus, aga ka kohvikud ja lastehoid. Lisaks õpperaamatukogule saavad üliõpilased kasutada ka ülikooli akadeemilist raamatukogu.

Eesti uuringute õppekava üliõpilastel on võimalik kandideerida erinevatele stipendiumitele, mida pakuvad Archimedes ja Eesti Üliõpilaste toetusfond USAs. Eesti kirjanduse tõlkimise suuna valinud tudengid saavad kandideerida Eesti Kirjanduse Teabekeskuse stipendiumitele. 

Olulised faktid
 • Õppeaste: magistriõpe
 • Õppe kestus: 2 aastat
 • Õppekeel: inglise
 • Õppetasu: 830€ semestris
 • Õppevorm: tsükliõpe
Võta ühendust!
Humanitaarteaduste instituut:
E-post: vastuvott.humanitaar....at....tlu.ee
Telefon: 640 9376
__thumb_-2-FB_Tallinn University.png Humanitaarteaduste instituut __thumb_-2-as our students_Tallinn University.png Küsi meie üliõpilastelt!
__thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Plaan A - TLÜ humanitaarteaduste instituut __thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Humanitaarblogi
__thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Sisseastumine TLÜ magistriõppesse __thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Sisseastumine humanitaarteaduste instituuti

Olulised faktid

 • Õppetase: magistriõpe
 • Õppe kestus: 2 aastat
 • Õppekeel: inglise
 • Õppetasu: 830€ semestris
 • Õppevorm: tsükliõpe 
Täiendav info

Vastuvõtu ajakava:

Täpne 2018. aasta sisseastumise ajakava selgub 2017. aasta lõpuks.

 • Juuni - juuli: avalduste esitamine infosüsteemis SAIS
 • Juuni - juuli: lisadokumentide esitamine ülikoolis kohapeal
 • Juuli: sisseastumiseksamid
loe veel