Esileht - Humanitaarteaduste instituut - Kuhu edasi?

Kuhu edasi?

Paljud meie vilistlased töötavad impordi ja ekspordiga tegelevates ettevõtetes, ajakirjanduses, ministeeriumites ja teistes avaliku sektori institutsioonides, näiteks julgeolekuteemadel. Ka on meie lõpetajad nõuandjad eri organisatsioonides ning on loonud Aasia-alaseid koolitusi, tõlketeenuseid ja konsultatsioone pakkuvaid edukaid firmasid.

Silmapaistvad vilistlased

__thumb_-2-Laur Kiik(2).jpg

Laur Kiik
Hiina uuringute BA, Tallinna ülikooli nooremteadur (2013-2016), Oxfordi ülikooli doktorant

“TLÜ Aasia uuringutest sain üliväärtusliku eeskuju, hariduse ja tõuke teadustööks Birmas ja Hiinas, sügavad suhted ühiskondadega Kagu- ja Ida-Aasias, ning hiina keele oskuse töötamaks giidi ja tõlgina.”


__thumb_-2-Juhan Mellik(2).jpg

Juhan Mellik
Postimehe reporter, Hiina uuringute BA, Aasia uuringute magistrant

“Aasia tundmine ja koolist saadud teadmised on mind mu töös palju aidanud - on ju Aasia kõige rahvarikkam maailmaosa ja seal juhtub kogu aeg midagi.” 


__thumb_-2-Maarja Suiste(2).jpg

Maarja Suiste
ALPAKA ekspordimüügi spetsialist, Aasia uuringute MA (2013)

„Aasia uuringute magistrantuuris õppisin jaapani keelt ja kultuuri, mille tundmine on olnud mulle suureks eeliseks rahvusvahelises müügis, sest Jaapan on ALPAKA üks olulisematest eksporditurgudest.“

Intervjuu Maarja Suistega AUKE kodulehel


__thumb_-2-Martin Pärn(4).jpg

Martin Pärn
Aasia uuringute MA (2014)

“Minu Kaug-Ida õpingud on aidanud mul mõista hiinlaste mõttemaailma ning muutnud suhtlemise selle kauge maa inimestega lihtsaks. Ülikooliteadmised aitavad kohapealseid olusid mõtestada ning näha kaugemale kui üksnes pealiskaudne virvarr, mis asjatundmatul vaatlusel võib eksiteele juhatada.”


__thumb_-2-Mirjam Puur(2).jpg

Mirjam Puur
arveldusspetsialist TransferWise'is, Jaapani uuringute BA, Aasia uuringute MA (2015)

„Nii magistri- kui ka bakalaureuseastmes keskendusin jaapani keele ja kultuuri õppimisele. Just selle keele ja valdkonna tundmine aitas saada tööle praegusele kohale, mis on tihedalt seotud Aasia, sealhulgas Jaapani finantsmaailmaga.“


__thumb_-2-Herdis Pärn(3).jpg

Herdis Pärn
Aasia Uuringute Koda Eestis arendusjuht (2015-2017), Lõuna- ja Kagu-Aasia BA (2013), Aasia ühiskondade magistrant  

„Minu Aasia-suunalistel õpingutel koos elamis- ja töötamiskogemusega Tais ja Myanmaris on olnud praktiline ja silmi avav mõju, ilma milleta poleks minu töö AUKE (Aasia Uuringute Koda Eestis) arendusjuhina võimalik.“


Millistel erialadel võib tööd leida?

Aasia ja Lähis-Ida riikide mõju on tänapäeval tuntav kõikides meie elusfäärides. Sellega seoses on järjest kasvanud nõudlus Aasia ja Lähis-Ida keeli, kultuure, ühiskonda ja poliitikat mitmekülgselt tundvate spetsialistide järele.

Hiina uuringute suunal pööratakse ühest küljest suurt tähelepanu tänapäeva ühiskondlike ja poliitiliste arengute mõistmisele, aga sama ei unustata, et paljude nähtuste juured viivad tagasi kaugesse ajalukku, mistõttu uuritakse ka vanemat pärandit. See annab meie lõpetajatele laia silmaringi ning ettevalmistuse töötada mitmesugustel töökohtadel.

Lõpetajad leiavad rakendust näiteks järgnevates valdkondades: ettevõtlus, rahvusvahelised suhted, ajakirjandus, diplomaatia, turism, keeleõpe, suuline ja kirjalik tõlkimine, toimetamine, õpetamine, nõustamine, teadustegevus.

Edasiõppimisvõimalused

Hiina uuringute eriala õpetame 3+2-süsteemis, sellepärast on magistriõpingud Aasia uuringute õppekaval loogiline jätk bakalaureusekraadi saanutele.

Kui bakalaureuseastmes anname põhiteadmised valdkonnast, siis magistrantuur annab võimaluse oluliseks Aasia-alaseks ekspertiisiks. Ka on võimalus ennast täiendada Aasia ülikoolides (Jaapanis, Hiinas, Taiwanil jne), kellega Tallinna ülikooli Aasia uuringute suund koostööd teeb.