Esileht - Humanitaarteaduste instituut - Miks humanitaarteaduste instituut?

Miks humanitaarteaduste instituut?

  • Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut (TÜHI) on suurim humanitaarteaduste õppe- ja uurimiskeskus Tallinnas.
  • TÜHI-s toimub bakalaureuseõpe 9 õppekaval, kuid omavahel saab kombineerida 18 peaeriala ja 21 kõrvaleriala. Leia endale sobiv õppekava veebirakendusega!
  • TÜHI toetab valdkondade vahelist koostööd ja on orienteeritud rahvusvahelisele ja innovaatilisele meeskonnatööle.
  • Meil töötavad silmapaistvad teadlased ja õppejõud, kes on oma ala parimad asjatundjad. Vaata siit, millistel teemadel on nad meedias sõna võtnud.
  • TÜHI on aktiivne välissuhtluses. Meil on suur hulk Erasmus partnerülikoole, kelle juures on meie tudengitel võimalik vahetusüliõpilasena õppida. Ka TÜHI ise võtab igal aastal vastu hulgaliselt partnerülikoolide külalisüliõpilasi.
  • Meie instituudi õppekavadel õpivad tudengid Ameerika Ühendriikides, Nigeeriast, Ghanast, Saksamaalt, Hispaaniast, Costa Ricalt, Soomest, Lätist, Ukrainast, Venemaalt, Hiinast, Türgist ja paljudest teistest riikidest.
  • TÜHI-s on suur roll õppetöövälisel tegevusel. Meie aktiivsed üliõpilased osalevad üliõpilasnõukogu tegevustes.
  • Tallinna ülikool asub kesklinnas ja on hõlpsasti ligipääsetav. Võta ette virtuaaltuur meie ülikoolilinnakus!

Tutvu Aasia uuringute akadeemilise suunaga SIIN.

Huvitavamad artiklid, silmapaistvad tudengitööd

Tallinna ülikooli Aasia uuringute suuna teadlased on maailmas tunnustatud ning nende artiklite ja väitekirjadega saab tutvuda AUKE (Aasia Uuringute Koda Eestis) teadusuudiste rubriigis:

Blogi

Aasia uuringute õppejõud ja doktorandid kirjutavad regulaarselt blogipostitusi päevakajalistel Aasia ühiskondi, poliitikat ja majandust puudutavatel teemadel AUKE koduleheküljele.

Aasia uuringute õppejõud Ühe Minuti Loengus
Õppetööväline akadeemiline elu

Aasia uuringute õppekava korraldab regulaarselt üritustesarja "Aasia ööd/Asian Nights", mille eesmärk on Aasia kogukonna loomine ning Aasia teemade tutvustamine mitteametlikus ja sõbralikus õhkkonnas. Ürituse raames korraldatakse nii seminare, filmiõhtuid, õhtusööke jne. Seminari korraldavad Aasia õppekava tudengid. 

Peale selle hoiab Aasia uuringute suund üleval ka Aasia kultuuripärandit ning selle tutvustamist. Aeg-ajalt korraldatakse Aasia-teemalisi kirjandusõhtuid, kus tutvustatakse eesti keelde tõlgitud olulisi Aasiast pärit kirjandusteoseid (proosa, luule).

Ülikoolide koostööfestivalil "Õigel ajal õiges kohas" 2016 rääkisid Herdis Pärn, AUKE arendusjuht, ja Mart Reimann, TLÜ rekreatsioonikorralduse dotsent teemal "Kuidas Aasia turgudel läbi lüüa?".