Esileht - Humanitaarteaduste instituut

Interdistsiplinaarsed humanitaarteadused - artes liberales

"[T]echnology alone is not enough—
it’s technology married with liberal arts,
married with the humanities,
that yields us the results that make our heart sing." 
Steve Jobs, 2011

Sind huvitab nii kirjandus, ajalugu, antropoloogia kui ka võõrkeeled? Tahad õppida rahvusvahelises keskkonnas? Soovid omandada kõrgharidust, mis annab sulle rohkem valikuvõimalusi tööturul? Siis astu interdistsiplinaarsete humanitaarteaduste (artes liberales) ehk vabade kunstide bakalaureusekavale!

 • Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut on suurim humanitaarteaduste õppe- ja uurimiskeskus Tallinnas ning meie instituudis õpetavad oma eriala asjatundjad, kes katavad eri humanitaaralasid (kunst, kirjandus, filosoofia, võõrkeeled jpt).
 • Vabade kunstide bakalaureusekaval on võimalus kombineerida erinevaid mooduleid - Eesti uuringud, ajalugu, antropoloogia, inglise keelt kõnelevate maade kirjandus, Aasia uuringud ning võrdlev kultuurianalüüs - mis annab sulle laiahaardelised võimalused tööturul.
 • Kuna õppetöö toimub inglise keeles, siis on õppekava avatud ka välisüliõpilastele, mis loob eeldused rahvusvahelise õppekeskkonna kujunemiseks.
Keda ootame õppima?

Ootame õpihimulisi, humanitaarteadustest huvituvaid noori, kes soovivad tulevikus jätkata õpinguid magistrantuuris või rakendada saadud teadmisi ametikohtadel, kus on nõutavad humanitaarteadmised.

Õppekavale õppima asumise eelduseks on inglise keele oskus vähemalt B2-tasemel.  

Miks tulla meile õppima?

Vabade kunstide õppekavad on levinud üle kogu maailma, eeskätt USA-s. Need tagavad tudengitele nii korraliku ettevalmistuse konkreetsetes valdkondades kui ka maksimaalsed valikuvõimalused õpingute ajal ja pärast bakalaureusekraadi saamist.

Spetsialiseerumine toimub vastavalt valitud moodulitele, vabade ainete raames on võimalik valida kõrvaleriala mõnest teisest õppekavast või minna üheks või kaheks semestriks Erasmus+ programmiga välismaale õppima. Õppekava läbimine tagab laiapõhjaliste humanitaarteadmiste saamise.

Eriala omandamist toetav õppekeskkond

Eriala omandamist toetab hästi välja arenenud ülikoolilinnak, kus on õppetööks vajaliku tehnikaga varustatud auditooriumid, mitmekülgne tänapäevaste võimalustega õpperaamatukogu, arvutiklassid ja õpikeskus, aga ka kohvikud. Lisaks õpperaamatukogule saavad üliõpilased kasutada ülikooli akadeemilist raamatukogu.

Erasmuse üliõpilasvahetuse lepingud paljude Euroopa ülikoolidega pakuvad tudengitele võimalust õppida välisülikoolis kuni terve aasta.

Olulised faktid
 • Õppeaste: bakalaureuseõpe
 • Õppe kestus: 3 aastat
 • Õppekeel: inglise
 • Õppemaks: 1500 eurot semestris
Võta ühendust!
Humanitaarteaduste instituut:
E-post: vastuvott.humanitaar....at....tlu.ee
Telefon: 640 9376
__thumb_-2-FB_Tallinn University.png Humanitaarteaduste instituut __thumb_-2-as our students_Tallinn University.png Küsi meie üliõpilastelt!
__thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Plaan A - TLÜ humanitaarteaduste instituut __thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Humanitaarblogi
__thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Sisseastumine TLÜ bakalaureuseõppesse __thumb_-2-youtube_Tallinn University.png Sisseastumine humanitaarteaduste instituuti

Olulised faktid

 • Õppeaste: bakalaureuseõpe
 • Õppe kestus: 3 aastat
 • Õppekeel: inglise
 • Õppemaks: 1500€ semestris

Vastuvõtu ajakava:

 • 23. juuni - 4. juuli: avalduste esitamine infosüsteemis SAIS
 • 6.-12. juuli: sisseastumiseksamid
 • 13. juuli: avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad.
Loe veel