Esileht - Humanitaarteaduste instituut - Miks humanitaarteaduste instituut?

Miks humanitaarteaduste instituut?

  • Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut (TÜHI) toetab valdkondadevahelist koostööd ja on orienteeritud rahvusvahelisele ja innovaatilisele meeskonnatööle.
  • Meil töötavad silmapaistvad teadlased ja õppejõud, kes on oma ala parimad asjatundjad. Vaata siit, millistel teemadel on nad meedias sõna võtnud.
  • TÜHI on aktiivne välissuhtluses. Meil on suur hulk Erasmuse partnerülikoole, kelle juures on meie tudengitel võimalik vahetusüliõpilasena õppida. Ka TÜHI ise võtab igal aastal vastu hulgaliselt partnerülikoolide külalisüliõpilasi.
  • Meie instituudi õppekavadel õpivad tudengid Ameerika Ühendriikides, Nigeeriast, Ghanast, Saksamaalt, Hispaaniast, Costa Ricast, Soomest, Lätist, Ukrainast, Venemaalt, Hiinast, Türgist ja paljudest teistest riikidest.
  • TÜHI pakub organisatsioonidele ka sisekoolitusi vastavalt tellija koolitusvajadusele (vt lisainfot siit).
  • Tallinna ülikool asub kesklinnas ja on hõlpsasti ligipääsetav. Võta ette virtuaaltuur meie ülikoolilinnakus!

Kirjandusteaduse eriala kuulub eesti keele ja kultuuri akadeemilise suuna alla. Loe veel siit

Olulisemad uuringud, silmapaistvad tudengitööd

Kirjandusteaduse õppekaval õpetavad õppejõud tegelevad kirjanduse uurimise väga erinevate tahkudega - keskendutakse kirjandusteooria erinevatele aspektidele, eri maade kirjandustele, erinevatele kirjandusloo perioodidele, eri kirjandusžanritele, eri autoritele, võrdlevale kirjandusteadusele.

Huvitavamaid kirjandusteaduse magistritöid:

Instituudi õppetööväline akadeemiline elu
  • Kirjandusteaduse eriala üliõpilastel on võimalus osaleda erialastel konverentsidel ja seminaridel.Üliõpilastel on võimalus osa võtta Tallinnas toimuvatest kirjanduse- ja kultuuriüritustest, nagu Tallinna Kirjanike Maja kirjanduslikest kolmapäevadest, mille raames toimub koostöös Eesti Kirjanike Liiduga üritustesari "TÜHI saal“ (vaata järele viimase ürituse "TÜHI saal 5" ülekannet). Kõik huvilised on oodatud ka Tallinna Kirjanike Maja raamatuesitlustele, kirjandusfestivalile HeadRead ja teistele kultuuriüritustele.
  • Kirjandusteaduse üliõpilastel, õppejõududel ja vilistlastel on traditsiooniks igal aastal pidada Tammsaare muuseumis jõulupidu ja magistritööde kaitsmise päeval kevadpidu.
  • TLÜ kirjandusteaduse üliõpilased ja vilistlased on alati oodatud osalejad ja kuulajad ka kirjandusteaduse suvekoolis Alatskivil Liivi muuseumis.
  • Õppejõud hoolitsevad ka selle eest, et kirjandusteaduse eriala üliõpilased hõlmataks juba õpingute ajal eesti kirjandus- ja kultuuriellu ja toetavad üliõpilaste loomingulisi huvisid. Tihe on side ka vilistlaste vahel.