Esileht - Humanitaarteaduste instituut - Miks humanitaarteaduste instituut?

Miks õppida humanitaarteaduste instituudis?

  • Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut (TÜHI) on suurim humanitaarteaduste õppe- ja uurimiskeskus Tallinnas.
  • Meie instituut koondab endasse laia spektri kompetentse filosoofia, ajaloo, kultuuriteaduse, antropoloogia, Aasia uuringute, eesti keele ja kultuuri, Euroopa nüüdiskeelte ja Vene ja Ida-Euroopa alalt.
  • TÜHI on interdistsiplinaarne ja rahvusvahelise suunitlusega innovaatiline ja meeskonnatööle orienteeritud kooslus.
  • TÜHI on rahvusvaheline ja aktiivne välissuhtluses, meil on suur hulk Erasmus partnerülikoole, kelle juures on meie tudengitel võimalik vahetusüliõpilasena õppida. Ka TÜHI ise võtab igal aastal vastu hulgaliselt partnerülikoolide külalisüliõpilasi.
  • Meie instituudi õppekavadel õpivad tudengid Ameerika Ühendriikides, Nigeeriast, Ghanast, Saksamaalt, Hispaaniast, Costa Ricalt, Soomest, Lätist, Ukrainast, Venemaalt, Hiinast, Türgist ja paljudest teistest riikidest.
  • Meil töötavad silmapaistvad teadlased ja õppejõud, kes on oma ala parimad asjatundjad.
  • Mitmed instituudi uurimissuunad on koondunud TLÜ Kultuuridevaheliste uuringute tippkeskusesse, Ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskusse ning Maastiku ja kultuuri keskusesse.
  • Tallinna ülikool asub kesklinnas ja on hõlpsasti ligipääsetav.
Olulisemad uuringud, huvitavamad artiklid

Kultuuride uuringud koondavad endas meie suundade - kultuuriteooria, eesti kirjanduse ja kultuuri, ingliskeelsete kirjanduste ja kultuuride, saksakeelsete kirjanduste ja kultuuride, romanistika, vene kirjanduse ja kultuuri, Lähis-Ida ja Aasia kirjanduste ja kultuuride, kultuurigeograafia, sotsiaal- ja kultuurantropoloogia ning filosoofia -  kompetentse ning nende valdkondade teadlasi ja õppejõude. Olulised on TLÜ kultuuridevaheliste uuringute tippkeskus ja maastiku ja kultuuri keskus.

Silmapaistvad doktoritööd
Instituudi õppetööväline akadeemiline elu

Doktorandid on väga oodatud Tallinna Kirjanike Maja kirjanduslikele kolmapäevadele, mille raames toimub koostöös Eesti Kirjanike Liiduga üritustesari "TÜHI saal“ (vaata järele "TÜHI saal 2" ja "TÜHI saal 3"  ülekandeid). 

Infot meie tegemiste kohta leiab Facebooki lehelt ja blogist.