Esileht - Humanitaarteaduste instituut - Miks humanitaarteaduste instituut?

Miks humanitaarteaduste instituut?

  • Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituut (TÜHI) on suurim humanitaarteaduste õppe- ja uurimiskeskus Tallinnas.
  • TÜHI-s toimub bakalaureuseõpe 9 õppekaval, kuid omavahel saab kombineerida 18 peaeriala ja 21 kõrvaleriala. Leia endale sobiv õppekava veebirakendusega!
  • TÜHI toetab valdkondade vahelist koostööd ja on orienteeritud rahvusvahelisele ja innovaatilisele meeskonnatööle.
  • Meil töötavad silmapaistvad teadlased ja õppejõud, kes on oma ala parimad asjatundjad. Vaata siit, millistel teemadel on nad meedias sõna võtnud.
  • TÜHI on aktiivne välissuhtluses. Meil on suur hulk Erasmus partnerülikoole, kelle juures on meie tudengitel võimalik vahetusüliõpilasena õppida. Ka TÜHI ise võtab igal aastal vastu hulgaliselt partnerülikoolide külalisüliõpilasi.
  • Meie instituudi õppekavadel õpivad tudengid Ameerika Ühendriikides, Nigeeriast, Ghanast, Saksamaalt, Hispaaniast, Costa Ricalt, Soomest, Lätist, Ukrainast, Venemaalt, Hiinast, Türgist ja paljudest teistest riikidest.
  • TÜHI-s on suur roll õppetöövälisel tegevusel. Meie aktiivsed üliõpilased osalevad üliõpilasnõukogu tegevustes.
  • Tallinna ülikool asub kesklinnas ja on hõlpsasti ligipääsetav. Võta ette virtuaaltuur meie ülikoolilinnakus!

Referent-toimetaja eriala kuulub eesti keele ja kultuuri akadeemilise suuna alla. Loe veel siit

Olulisemad uuringud, huvitavamad artiklid

Eriala õppejõud tegelevad rakenduslingvistiliste uuringutega. Professor Krista Kerge on uurinud õiguskeelt ning professor Reili Argus keeleomandamist. Referent-toimetaja erialal on tehtud lõputööd enamasti rakenduslingvistikast. On analüüsitud nii ametlikku keelekasutust kui ka ajakirjandustekste jms.

Olulistel teemadel on näiteks kirjutatud järgmised tööd:

Instituudi õppetööväline akadeemiline elu

Referent-toimetaja eriala üliõpilased osalevad Eesti Keeletoimetajate Liidu toimetajaseminaridel. Üheskoos tähistatakse igal aastal üliõpilaskonverentsi ja etteütluse kirjutamise võistlusega emakeelepäeva.