Esileht - Humanitaarteaduste instituut - Kuhu edasi?

Kuhu edasi?

Silmapaistvad vilistlased

__thumb_-2-Maarian Toom.jpg

Maarian Toom
Saksa-Balti Kaubanduskoja nõunik ja Messe Berlin GmbH esindaja Eestis

"Suuresti tänu Tallinna ülikooli saksa keele ja kultuuri erialale olen täna seal, kus ma olen - töötan rahvusvahelises ettevõttes, kus igapäevaselt puutun kokku Saksa ettevõtete ja organisatsioonidega, nende ärikommete ja kultuuriga. TLÜ bakalaureuse õppes omandad hea baasi, kust on võimalik edasi minna kuhu iganes - õpetajaks, tõlgiks või nagu mina, ettevõttesse, kus saksa keele oskus on kullahinnaga. Üha rohkem kodumaiseid ettevõtteid vaatavad Saksa turu poole, seega saksa keele oskus ja kultuuri tundmine on suureks eeliseks. Ülikooli ajal tasub kasutada kõiki võimalusi, mida ülikool sulle pakub, olgu selleks siis erinevad projektid, üliõpilasvahetus Erasmusega või erinevad ained, mis aitavad silmaringi laiendada. Ainult ühest võõrkeelest (inglise keelest) enam ei piisa, et olla konkurentsivõimeline, seega miks mitte otsustada just saksa keele kasuks!"

Loe veel blogist


__thumb_-2-renevirks(2).jpg

René Virks

Hurtigruten OÜ Saksa müügiagent

"Kui soovid omandada kõrgharidust, mis avaks Sulle ukse Euroopasse, siis saksa keele ja kultuuri eriala on just see õige! Mina tegin selle otsuse ja olen tänaseks olnud nii Erasmus+ stipendiaat Greifswaldi ülikoolis kui ka IPS-stipendiaat Saksa Parlamendi juures. Nende stipendiumitega kaasnesid hindamatud kogemused ja uued head sõbrad üle Euroopa. See eriala on huvitav ja annab head teadmised, millega on võimalus hiljem leida rakendust väga erinevatel elualadel. Soovitan kindlasti!"


__thumb_-2-Julia Popova.jpg

Julia Popova
Tallinna Ühisgümnaasiumi saksa keele õpetaja

"Saksa keel on efektiivne, loogiline, suure kultuuripärandi ja ajaloolilise tähendusega keel – teerajajate keel. Saksa keele õppimine aitab paremini nii maailma väärtustada kui ka ühiskondlikult lõimuda, võimaldab suhelda suure arvu inimestega üle maailma. Saksa keel teeb elu rikkamaks, tuleviku helgemaks, töökoha leidmise lihtsamaks ja meelepärasemaks. Kohe peale kooli lõppu teadsin, kuhu edasi õppima minna - Tallinna ülikooli saksa keele filoloogia erialale. Huvitavad loengud, põnevad üritused, vahetusõpetajad Saksamaalt, reisimine, praktika Saksamaal ning muidugi imehead kaasõpilased. Nii möödusid bakalaureuse- ja magistriõpingud Tallinna ülikoolis ja nüüdseks olen juba 5 aastat Tallinna Ühisgümnaasiumi saksa keele õpetaja, millele eelnes töö erakoolis, Tallinna Juhkentali Gümnaasiumis ja Tallinna Reaalkoolis."

Loe edasi blogist


__thumb_-2-Katre Merilaid.jpg

Katre Merilaid
Tallinna Saksa Gümnaasiumi saksa keele õpetaja

"Germanistika avab nii palju uksi! Saksa kultuuriruum on rikas ja huvitav ning Tallinna ülikool avas mulle uksed omamoodi siseringi, motiveeritud ja humoorikate inimeste hulka kogu maailmast, kes jagavad teatud väärtusi ja sihte. On hindamatu tunne selle tagala toel aidata Eestis kaasa saksa keele positsiooni hoidmisele ja tõstmisele. Samuti avanevad keeleoskajale üllatavalt tihti huvitavad võimalused kokku puutuda erinevate elualadega - näiteks võib sattuda ajakirjanikule tõlgiks, meditsiinikonverentsile appi või lastele linnarallit korraldama. Veelgi enam võimalusi ja kirge pakub töö õpetajana. Ma saan edasi anda tükikest iseendast, otsida uusi viise keeleoskuste arendamiseks ja aidata kujundada tuleviku maailmapilti. Õpetajatöö - elukestva õppe ja arengu musternäidis!"


Millistel erialadel võib tööd leida?

Eriala lõpetajad võivad leida tööd väga erinevates valdkondades, mis nõuavad saksa keele ja kultuuri põhjalikku tundmist ja tegelevad selle vahendamisega: turism, ajakirjandus, kirjastamine, ettevõtlus, välissuhted, Euroopa Liidu ja muud rahvusvahelised organisatsioonid. 

Edasiõppimisvõimalused

Kolmeaastane bakalaureusekava loob aluse, et spetsialiseeruda magistritasemel saksa keele õpetaja erialale või ka kirjandus- ja kultuuriteaduste, kirjaliku või suulise tõlke aladele. Magistriõpinguid on võimalik jätkata ka teistel (osaliselt) avatud õppekavadega humanitaarteaduste ja muude valdkondade erialadel.