Esileht - Humanitaarteaduste instituut

Inimkond: Lorraine Weekes

Toimub: 13.09.2017, kell 16:15-18:00
Koht: Tallinna Ülikool, A-325

Sügisel jätkub humanitaar- ja sotsiaalteaduste valdkonna loengusari "Inimkond: Current Issues in Anthropology and Beyond". Nagu eelmisel semestril, veavad sarja antropoloogia lektor Piibe Kolka ja vanemteadur Eeva Kesküla. Rääkima on kutsutud Eestis ja mujal tegutsevad uurijad, kes esitavad küsimusi tulevaste, praeguste ja möödunud aja ühiskondade kohta. Kuulama ootame nii TÜHI kolleege kui ka tudengeid, aga ka inimesi väljastpoolt ülikooli.

Sel semestril arutleme järgmistel teemadel: Eesti ühiskonnakorraldus esiajal; Mida tähendab tegelikult Eesti e-riik ning kuidas antropoloog seda uurib? Kuidas käsitletakse fenomenoloogiat filosoofias ja kuidas antropoloogias? Kuidas saavad teadlased uurida ja käed külge lüüa Tallinna linnaruumi parandamisele? jm. Loengud on ingliskeelsed, igale loengule järgneb avatud arutelu.  

Avalöögi annab sel semestril Ameerika antropoloog Lorraine Weekes, kes räägib teemal "Scaling Up: Estonian e-Residency and (In)Dividualization in the Derivative and the Digital". Loe lähemalt siit.

Esimene loeng toimub kolmapäeval, 13. septembril kell 16.15 ruumis A-325.

Järgnevate loengute kohta saab infot Inimkonna Facebooki lehelt.