Esileht - Humanitaarteaduste instituut

TÜHI pop-up seminar: Aaro Toomela "Kultuur, kõne ja Minu Ise"

Toimub: 21.11.2017, kell 16:30-18:30
Koht: Tallinna Ülikool, M-648

Teisipäeval, 21. novembril algusega kell 16.30 toimub Tallinna Ülikooli senati saalis (M-648) teine TÜHI pop-up seminar, mille fookuses on TLÜ kultuuri- ja neuropsühholoogia professori Aaro Toomela raamat "Kultuur, kõne ja Minu Ise" (Tallinn: EKSA, 2016). 

Teos pakub välja ühe tervikliku teooria, mis soovib seletada inimest vaimse olevusena, täpsemalt inimese psüühet, mida autor nimetab Minu Iseks. Toomela järgi on psüühika üks elusa mateeria eripärastest vormidest, mis organiseerib individuaalse kogemuse põhjal oma käitumist organismile kahjulike keskkonnamõjude ennetamiseks. Niisiis on psüühika individuaalse organismi ja selle keskkonna suhestumisel tekkiv nähtus. Paljude psüühikaga olendite seas eristab autori hinnangul inimest teadvuse olemasolu – suutlikkus mõelda iseendast, mille eelduseks on kõnevõime, st võime kasutada keelemärke.

Seminaris võtavad raamatut analüüsida TLÜ haridusinnovatsiooni teadur Grete Arro, TLÜ loodus- ja terviseteaduste instituudi isiksuse- ja tervisepsühholoogia professor Kenn Konstabel, TÜHI kultuuriajaloo professor Marek Tamm ja TÜHI filosoofia professor Tõnu Viik. Kolleegide kommentaaridele vastab raamatu autor Aaro Toomela. 

Kõik huvilised on oodatud seminaris osalema.

Seminarist teeb otseülekande Eesti Rahvusringhäälingu kultuuriportaal.

Seminar toimub koostöös TLÜ Kultuuridevaheliste uuringute tippkeskusega.

Aaro Toomela raamatu kohta leiab rohkem teavet siit ja siit.

Lisainfo:

Marek Tamm (marek.tamm....at....tlu.ee)