Esileht - Humanitaarteaduste instituut - Kuhu edasi?

Kuhu edasi?

Paljud meie vilistlased töötavad impordi ja ekspordiga tegelevates ettevõtetes, ajakirjanduses, ministeeriumites ja teistes avaliku sektori institutsioonides, näiteks julgeolekuteemadel. Ka on meie lõpetajad nõuandjateks eri organisatsioonide juures ning on loonud Aasia-alaseid koolitusi, tõlketeenuseid ja konsultatsioone pakkuvaid edukaid firmasid.

Silmapaistvad vilistlased

Maarja Suiste(2).jpg

Maarja Suiste
ALPAKA ekspordimüügi spetsialist, Aasia uuringute MA (2013)

„Aasia uuringute magistrantuuris õppisin jaapani keelt ja kultuuri, mille tundmine on olnud mulle suureks eeliseks rahvusvahelises müügis, sest Jaapan on ALPAKA üks olulisematest eksporditurgudest.“


Laur Kiik(2).jpg

Laur Kiik
Tallinna Ülikooli nooremteadur (2013-2016), Oxfordi ülikooli doktorant

“TLÜ Aasia uuringutest sain üliväärtusliku eeskuju, hariduse ja tõuke teadustööks Birmas ja Hiinas, sügavad suhted ühiskondadega Kagu- ja Ida-Aasias, ning hiina keele oskuse töötamaks giidi ja tõlgina.”


Martin Pärn(2).jpg

Martin Pärn
TLÜ Aasia uuringute MA (2014)

“Minu Kaug-Ida õpingud on aidanud mul mõista hiinlaste mõttemaailma ning muutnud suhtlemise selle kauge maa inimestega lihtsaks. Ülikooliteadmised aitavad kohapealseid olusid mõtestada ning näha kaugemale kui üksnes pealiskaudne virvarr, mis asjatundmatul vaatlusel võib eksiteele juhatada.”


Mirjam Puur(2).jpg

Mirjam Puur
arveldusspetsialist TransferWise'is, Aasia uuringute MA (2015)

„Nii magistri- kui ka bakalaureuseastmes keskendusin Jaapani keele ja kultuuri õppimisele. Just selle keele ja valdkonna tundmine aitas saada tööle praegusele kohale, mis on tihedalt seotud Aasia, sealhulgas Jaapani finantsmaailmaga.“


Millistel erialadel võib tööd leida?

Aasia ja Lähis-Ida riikide mõju on tänapäeval tuntav kõikides meie elusfäärides. Sellega seoses on järjest kasvanud nõudlus Aasia ja Lähis-Ida keeli, kultuure, ühiskonda ja poliitikat mitmekülgselt tundvate spetsialistide järele. 

Aasia uuringute õppekaval pööratakse ühest küljest suurt tähelepanu tänapäeva ühiskondlike ja poliitiliste arengute mõistmisele, aga sama ei unustata ka seda, et  paljude protsesside juured viivad tagasi kaugele ajalukku, mistõttu tegeletakse ka vanema pärandi uurimisega. See annab meie lõpetajatele laia silmaringi ning valmiduse töötada mitmesugustel töökohtadel. 

Lõpetajad leiavad rakendust järgnevates valdkondades: 

 • ettevõtlus, 
 • rahvusvahelised suhted,
 • ajakirjandus,
 • diplomaatia,
 • turism,
 • keeleõpe,
 • suuline ja kirjalik tõlkimine,
 • toimetamine,
 • õpetamine,
 • nõustamine,
 • teadustegevus.
Edasiõppimisvõimalused
Aasia uuringute magistrikraadi saanutel on võimalus jätkata õpinguid TÜHI kultuuride uuringute doktoriõppes, keskendudes vastavalt huvile kas Lähis-Ida ja Aasia kirjandusele ja kultuurile, kunstiteadustele, kultuurigeograafiale, sotsiaal- ja kultuurantropoloogiale või filosoofiale. Samuti on võimalus õpinguid jätkata tunnustatud välisülikoolides.