Uudised

 • Doktoritöö: keeleõppe edukuses mängib olulist rolli vajadus õpitut kasutada

  16.05.2018 09:00

  16. mail kell 11 kaitseb doktoritööd Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi doktorant Mare Kitsnik, kelle töö käsitleb eesti keele kui teise keele kirjaliku suhtlemisoskuse arengu seost sõnavara ja grammatika arenguga. Selleks on uuritud täiskasvanute eesti keele kui teise keele riiklike tasemeeksamite kirjutamisosa sooritusi.

  Loe edasi
 • Saadik kinkis ülikoolile Beccaria teosed

  11.05.2018 14:21

  Itaalia suursaadik Filippo Formica kinkis Tallinna Ülikoolile seminaril Itaalia ühe olulisema valgustaja ja juristi Cesare Beccaria raamatute kollektsiooni.

  Loe edasi
 • Euroopa päeva konverentsil arutatakse Eesti ja Euroopa Liidu tuleviku üle

  27.04.2018 15:15

  9. mail 2018 korraldab TÜHI koostöös Euroopa Komisjoni Eesti esindusega Euroopa päevale pühendatud konverentsi "Eesti valikud ehk kuidas olla korraga eestlane, eurooplane ja maailmakodanik". Seminari avakõne peab Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

  Loe edasi
 • Tallinna Ülikooli esimene digitaalsete kultuuriandmete suurgrant

  23.04.2018 08:05

  Tallinna Ülikooli projekt “Kultuuriandmete analüüs" (Cultural Data Analytics, CUDAN) on Eesti esimene teadusprojekt humanitaarteaduste valdkonnas, mida Euroopa Komisjon otsustas rahastada Horisont 2020 European Research Area õppetooli (ERA Chair) programmist 2,5 miljoni euroga. Tegemist on interdistsiplinaarse digikultuuri uuringute projektiga, mille keskmes on kultuurilised suurandmed, nende analüüs ja vastutustundlik kasutamine.

  Loe edasi
 • Doktoritöö: Mereväe roll Vabadussõjas ei piirdunud üksnes lahingutegevusega

  13.04.2018 09:14

  13. aprillil kaitseb doktoritööd Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi doktorant Arto Oll, kelle töö on esimene akadeemiline uurimus Vabadussõja-aegsest Eesti mereväest. Töö tulemusena võib väita, et Vabadussõja-aegsed sündmused merel ühes riikliku merenduse organiseerimisega mängisid väga tähtsat rolli Eesti Vabariigi püsimajäämisel sõjategevuses Nõukogude Venemaa vastu. Mereväe roll ei piirdunud siinjuures mitte üksnes lahingutegevusega, sest väeliik täitis ja reguleeris Vabadussõjas tervet Eesti riiklikku merendust.

  Loe edasi
 • Kumus on avatud Linda Kaljundi ja Tiina-Mall Kreemi kureeritud näitus

  25.03.2018 20:58

  Alates 16. märtsist kuni 5. augustini on Kumus avatud Linda Kaljundi ja Tiina-Mall Kreemi kureeritud näitus "Ajalugu pildis - pilt ajaloos" . Selle raames toimuvad kevadel kohtumisõhtud, kus vestlevad ajaloolased, kunstnikud ja restauraatorid.

  Loe edasi
 • Kiri Akadeemilise Raamatukogu lugejale: Laenuga kaasneb kohustus

  23.03.2018 13:27

  Viimasel ajal on päevakorda tõusnud veidi üllatav temaatika – raamatukogu lugejad ei mõista, et raamatute laenutamine on laenamine koos kohustuste ja vastutusega. Teisest küljest puutume igapäevaselt kokku kadunud raamatutega, mida kasutajad lugemissaalidest lihtsalt kaasa võtavad... ilma laenutust registreerimata.

  Loe edasi
 • Emakeelepäeval anti täppiskeele auhind BFM-ile ja TÜHI-le

  16.03.2018 10:24

  Emakeelepäeval, 14. märtsil toimus Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudis emakeelepäeva üliõpilaskonverents, kus anti üle Tallinna Ülikooli Täppiskeele auhind Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsooni instituudile ning humanitaarteaduste instituudile.

  Loe edasi

Laen uudiseid...