Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut - Kuhu edasi?

Kuhu edasi?

Silmapaistvad vilistlased

__thumb_-2-Kalle Sepp.JPG

Kalle Sepp
Tallinna Ülikooli lõpetanud töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja kraadiga artist, laulja, näitleja (2007 BA).

Üldistaks natukene ja kiidaks meie ülikooli õpetajakoolitust. See on väga heal tasemel ja ka jätkuvalt väga vajalik. Kuna meid on nii vähe, siis me peamegi natukene targemad olema kui mujal maailmas.

Loe Kalle antud intervjuud ka meie Tallinna Ülikooli ajakirjast.


__thumb_-2-Eva_Veeber.jpg

Eva Veeber
Tallinna Ülikooli käsitöö didaktika lektor.

Käsitöö ja kodunduse bakalaureuseõppes omandasin põhjalikud teadmised antud valdkonna mitmekesisusest, selle võimalustest ja väljakutsetest. Magistrantuuris õpitu võimaldas mul asuda tööle pedagoogina üldhariduskoolis ning jätkata valitud teed Helsinki ülikooli doktoriõppes. Leian, et antud valdkonnas on võimalik uurida inimeseks olemist unikaalsel ja tasakaalustaval viisil – ühendades õpitavat oma senise elukogemuse, ideede ja käteosavusega loomingulise eneseväljenduse nimel.

Loe Eva artiklit Delfist "Kuidas päästa maailma oma kätega?"


Millistel erialadel võib tööd leida?

Omandatav eriala võimaldab Sul saada spetsialistiks nii avalikus kui erasektoris, ringijuhiks, tegevusjuhiks või alustada tööd ettevõtjana. Peale magistriõpinguid on võimalik töötada kas käsitöö ja kodunduse või töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetajana.

Edasiõppimisvõimalused

Bakalaureuseõpe on esimene aste kõrghariduse omandamiseks ning selle loogiliseks jätkuks on magistriõpingud. Tallinna Ülikoolis on võimalus jätkata õpetajakoolituse magistrikaval - Tehnoloogiavaldkonna ainete õpetaja. Lisaks on võimalik jätkata õpinguid mitmetel magistriõppekavadel erinevates ülikoolides Eestis ja välismaal.