Esileht - Loodus- ja terviseteaduste instituut

Toimub: 12.03.2018, kell 14:00-18:00
Koht: A-325

ajutaju_nadal_2018_300.jpg

12.-18. märts toimub juba teist aastat järjest Tallinna Ülikoolis Ajutaju nädal. Ajutaju nädala raames saab Tallinna Ülikoolis kuulata neuroteaduste teemalist avatud seminari "Kohtumine teadlastega", külastada "Aju kui kunst" näitust.

Ajutaju nädala tegevuste käigus püütakse tutvustada lähemalt aju ja selle uuringuid ning viimase aja saavutusi neuroteaduste. Ajutaju nädala on ülemaailmne teavituskampaania meie mitmekülgse ja mõistatusliku organi aju tähistamiseks. Ajutaju nädal toob kokku teadlased, perekonnad, koolid ja kogukonnad.

Ajutaju nädalat ehk Brain Awareness Week'i tähistatakse üle maailma märtsi 3. nädalal.

Ajutaju nädala eestvedaja on Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi teadur ja neuroteadlane Sophie Imbeault.

Ajutaju nädala "Kohtumine teadlastega"

Esmaspäeval, 12. märtsil kell 14.00-18.30, ruumis A-325.

Tule võta osa Ajutaju nädala avatud seminarist "Kohtumine teadlastega", kus sõna võtavad oma ala eksperdid. Seminari tulevad arutlusele aju ja selle tervis ning anname põgusa ülevaate teadlaste tegemistega neuroteaduste valdkonnas.

Toimub: esmaspäeval, 12. märtsil kell 14.00-18.30, Tallinna Ülikooli Astra hoone (Narva mnt 29) 3. korrusel, ruumis A-325.

Registreeri end seminarile SIIN!

Ajakava:

• 14.00 Avasõnad
  • 14.05 - 14.55 Pia Tikka, PhD (Tallinn University) "Let’s go to movies – with a bunch of neuroscientists!" A talk about how stories help to understand how the human mind makes sense of complex situations in the everyday world.
  • 15.00 - 15.50 Prof Talis Bachmann (University of Tartu) "Brain and conscious experience: transcranial magnetic stimulation studies from Bachmann lab"
  • Kohvipaus
  • 16.05 - 16.55 Erika Comasco, PhD (Uppsala University, Sweden) "Sex, hormones and the brain"
  • 17.00 - 17.50 Dr Kairit Joost (SA Tallinna Lastehaigla) meditsiinigeneetik, peadiaater.
  • 17.50-18.30 Küsimused ja arutelu*

*ajakavas võib esineda muudatusi.

Esinejateks on: Prof Talis Bachmann (Tartu Ülikool), Pia Tikka, PhD (Tallinna Ülikool) ja Erika Comasco, PhD (Uppsala Ülikool).

• Prof Talis Bachmann (Tartu Ülikool) tunnustatud Eesti psühholoog, Tartu Ülikooli kognitiiv- ja õiguspsühholoogia professor. Ta on tegelenud peamiselt nägemispsühholoogia, teadvuse alusmehhanismide ja tähelepanu uurimise, reklaamipsühholoogia ning õiguspsühholoogiaga. Talis Bachmanni teaduslik uurimistöö on keskendunud taju, tähelepanu ja teadvuse mehhanismide ning tajufenomenide uurimisele, kombineerides kognitiivse neuroteaduse ja eksperimentaalpsühholoogia meetodeid. Lisaks sellele on ta tegelenud psühhofüsioloogia, eksperimentaalesteetika ja reklaamipsühholoogiaga. Ta on lisaks eksperimentaalsele kasutanud ka modulleerivat lähenemist.

• Pia Tikka, PhD (Tallinna Ülikool) on tunnustatud Soome filmirežissöör ja –uurija, kes on avaldanud uurimisgruppide NeuroCine ja Enactive Cinema juhina artikleid neurokinematograafiast ja kooskehastumisest. Tallinna Ülikoolis käsil olev uurimus on eelnevate edasiarendus. See loob platvormi audiovisuaalseks narratiiviks, mis seob omavahel filmi ja virtuaalreaalsuse, lubades vaatajal ekraanil nähtuga reaalajas suhelda ja suhestuda. Tikka uurib, kuidas tekitada narratiivis selliseid punkte, mis vaatajat märkimisväärselt puudutavad nõnda, et vaataja reaktsioon saaks ekraanil toimuvat mõjutada. Eelduseks on, et uued tehnoloogiad ei muuda väljakujunenud lugude jutustamise viise. Tikkat huvitab, kuidas võimaldavad uued tehnoloogiad tajuda vaatajail tegelastega koos olemist ja kuidas saaks seda virtuaalreaalsuses lugude jutustamiseks ära kasutada.

• Erika Comasco, PhD (Uppsala Ülikool) on tunnustatud neuropsühofarmakoloog. Comasco studied Pharmacy at the University of Pavia and earned her doctoral degree in Neuroscience at Uppsala University. She collaborated since 2011 and joined the "Functional, Molecular and Translational Neuroimaging - PET & MRI" group as guest researcher supported by a grant of the Swedish Medical Society in 2013. She is involved in a neuroimaging genetic project on influence of sex steroid hormones on the human brain using high-field magnetic resonance imaging.

NB: Seminari keeleks on inglise keel ja on kõigile huvilistele tasuta.

Pole probleemi, kui ei jõua kõiki esitlusi kuulama. Pärast esitlusi kell 18.00-18.30 on võimalus võtta osa arutelust.

Palun anna oma tulekust teada ja registreeri, et saaksime sündmust paremini planeerida ja Sinu soovidega arvestada.

Registreeri end seminarile SIIN!

Vaata kõiki Ajutaju nädala tegevusi SIIN!

LTI-eng-A3.jpg               FENS-LOGO.jpg            Dana%20Foundation%20logo.jpg